P30 Pro güncellemesi ile DC karartma özelliği geliyor

Çinli Huawei amiral gemisi modelleri için yeni güncelleme yayınlamaya hazırlanıyor. Yayınlanacak olan güncelleme ile birlikte DC karatma özelliği telefonlara geliyor. Huawei P30 Pro güncellemesi ile birlikte bu özelliğin yanında kimi iyileştirmeler de yapılacak.

Huawei P30 Pro güncellemesi ile birlikte ekran titremeleri düzelecek

Huawei P30 ve P30 Pro modelleri alacakları güncellemeyle birlikte DC karartma özelliğine sahip olacak. Yeni güncelleme ile birlikte telefon bulunduğu ortama nazaran ekran parlaklığını ayarlayabilecek. Bu sayede telefonların şarjının daha uzun mühlet dayanacağını söyleyebiliriz. Natürel DC karartma özelliği sadece ekran parlaklığı ile ilgili değil. Her piksele gönderilen akımı azaltan bu özellik sayesinde OLED ekranlarda yaşanan titreme sıkıntısına da deva olabilecek.

Huawei P30 Pro güncellemesi birinci olarak Çin’de yayınlanacak. 400 MB büyüklüğündeki güncelleme tıpkı vakitte parmak izi okuyucuyu da optimize ediyor.

DC karartma özelliği ilerleyen vakitte eski amiral gemisi modellerine de gelecek mi? Şimdilik bu sorunun cevabı şimdilik bilinmiyor.

400 MB boyutundaki Huawei P30 ve P30 Pro güncellemesinin ilerleyen vakitte farklı bölgelerde de yayınlanması bekleniyor.

Başa dön tuşu