Apple Watch uygulamalarından biri kapatıldı

Apple Watch uygulamaları ismine yeni bir iptal haberi Google tarafından resmi bir halde duyuruldu. İnovatif mesken teknolojileri kategorisinde farklı bir varyanta (akıllı saat aracılığı ile) sahip olan termostat (ısıdenetir) uygulaması, akıllı saatler sayesinde kullanılabiliyordu. Pekala, bir akıllı termostat uygulaması olan Nest neden kapatıldı?

Apple Watch uygulamaları kısmından bir uygulama kaldırıldı

Google, ortam sıcaklığını ölçmek gayesiyle piyasaya sürdüğü Nest uygulamasını hem kendi marketinden hem de Wear OS platformundan kaldırmaya karar verdi. İlgili uygulama, bugünden itibaren, bir kişi tarafından mesken içerisinde yahut öbür bir yerde kullanıldığı takdirde “Nest, Wear OS tarafından artık desteklenmiyor.” iletisini ekrana veriyor.

Müşterilerine bu sistemi cihazlarında daha fazla tutmama tavsiyesi veren Google, Nest projesini neden rafa kaldırdığını şu kelamlarıyla açıkladı: “Nest’in akıllı saatlerdeki kullanım oranlarına bir göz attık. Karşılaştığımız görüntü, hiç iç açıcı değildi. Çok az sayıda kişi bunu kullanmayı tercih ediyor. Takımımız, taşınabilir uygulamalar ve sesli etkileşimler yoluyla daha yüksek kaliteli tecrübeler sunmaya odaklanarak vaktini daha verimli bir biçimde kullanacak.”

Başa dön tuşu