Üç kameralı telefonlar dünyayı ele geçirecek

Yayınlanan son raporlara nazaran 2021 yılında dünya üzerinde faal olarak kullanılan aygıtların yüzde 50’sinde 3 yahut daha fazla kamera bulunacak. Üç kameralı telefonlar ile ilgili trend ise her sene katlanarak devam edecek.

Üç kameralı telefonlar giderek artacak

Önemli tahlil şirketlerinden Counterpoint Research’ün yayınladığı bir rapora nazaran üçlü art kamera trendi çoğalarak devam edecek. Üç yahut daha fazla kameraya sahip telefonlar 2021 yılına gelindiğinde dünyada etkin olarak kullanılan telefonların yüzde 50’sini oluşturacak.

Counter Research’ün yayınladığı rapordaki öbür bilgiler de epeyce farklı. Buna nazaran 2019 yılında satılan ve faal olarak kullanılan telefonların yüzde 6’sı üç yahut daha fazla art kameraya sahip. 2019 yılının sonuna yaklaşıldığında bu oranın yüzde 15’e, 2020 yılının sonlarında ise yüzde 35’e çıkacağı belirtildi.

2021 sonunda ise telefonların en az yarısının üçten fazla art kameraya sahip olacağını belirten şirket, yüzlerce akıllı telefon modelinin çoklu kameraya sahip olacağını açıkladı.

Huawei, Samsung, Xiaomi üzere bilindik telefon üreticilerinin birden fazla, amiral gemisi telefonlarında üç yahut daha fazla art kamerayı tercih ediyorlar. 2021 yılına gelindiğinde bu telefonların ve telefonları kullanan kullanıcıların sayısının artacak olması çok da sürpriz değil. Şu an 40 üzerinde akıllı telefonda üç ve üzeri art kamera tercih edildi.

Siz ne düşünüyorsunuz? 3 yahut daha fazla kameraya sahip bir akıllı telefon kullanıyor musunuz? Mutlu musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu