İlk OLED ekranlı iPad Pro modelinin çıkış tarihi sızdırıldı!

Teknoloji dünyasının en kıymetli isimlerinden Apple’ın iPad planları gün yüzüne çıkıyor. Daha evvel de birtakım sızıntılara uğrayan planların ayrıntıları oluşmaya başladı. Korea’s ET News, şirketin savlı hazırlanan tabletleriyle ilgili kimi bilgiler paylaştı.

OLED ekranlı iPad Pro, 2024’te tanıtılacak

Kaynak Apple’ın ekran boyutlarında yükseltme yapacağını belirtiyor. O denli ki daha evvel birtakım kaynaklar, 2024’ün birinci çeyreğinde 11.1 inç ve 13 inç OLED ekranlı iPad Pro modellerini piyasaya süreceğini belirtmişti. Korea’s ET News’in hazırladığı ayrıntılı rapor, bu yükseltmeyi doğruluyor.

Raporda Apple’ın 11.1 inç ve 13 inçOLED ekranlı iPad Pro modellerinin yanı sıra 14 inç ve 16 inç MacBook Pro için OLED panel siparişi verdiği belirtiliyor. Kaynak, OLED ekrana sahip birinci iPad’in 2024 yılında piyasaya çıkacağına kesin gözüyle bakıyor. İşte raporda geçen sözler;

Apple, iPad için 10,86 inç ve 12,9 inç ve MacBook için 14 inç ve 16 inç olacak panel çeşitleri siparişini hazırladı. Resmi projenin başlamasıyla birlikte ilgili modül ve materyal firmaları panoları geliştirmeye başladılar. İçeriden mevzuya hakim kıymetli bir kaynağa nazaran 10 inçten 16 inç’e kadar çeşitli panel geliştirmeleri devam ediyor.

Apple, geçtiğimiz yılın Ekim ayında M2 işlemcili iPad Pro modelini tanıtmıştı. ARMv8 mimarisi üzerine inşa edilen ve 5nm teknolojisiyle üretilen işlemci, yüzde 15’e kadar daha süratli performans sunan 8 çekirdekli CPU’ya ve yüzde 35’e kadar daha süratli grafik performansı sunan 10 çekirdekli GPU’ya mesken sahipliği yapıyor. Aygıt, 12,9 inçlik Liquid Retina XDR ekran ile donatılan iPad Pro, P3 geniş renk yelpazesi, True Tone ve ProMotion üzere gelişmiş ekran teknolojilerini içerisinde barındırıyor.

Siz bu husus hakkında ne düşünüyorsunuz? Lütfen görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşınız.

Başa dön tuşu