Apple, mart ayında 5 yeni bilgisayar tanıtacak!

2022 yılı Apple için güzel bir biçimde kapanmadı. Teknoloji devi 22 yıl sonra birinci kez bir seneyi yeni Mac modeli tanıtmadan kapamış oldu. Yeni işlemcilerle birlikte çok daha güçlü Mac modelleri planlayan Apple, maalesef planlanan takvime uyamadı ve 2022 bitmeden tanıtım yapamadı. Lakin 2023 yılı ile birlikte yeni Mac modelleri hakkında hoş haberler gelmeye başladı.

Mac Pro, Mac Küçük ve yeni MacBook modelleri geliyor

Yeni gelen bilgilere nazaran Apple, mart ayında düzenleyeceği aktiflik ile yeni bilgisayar modellerini tanıtacak. Aktiflikte en az 5 Mac modelinin sergileneleceği belirtiliyor. Bu bilgisayarlar ortasında Mac Pro, Mac Küçük, 15 inçlik MacBook Air ve ayrıca MacBook Pro‘nun 14 inç ve 16 inç versiyonlarının olacağı düşünülüyor.

Artık Mac Pro‘da Intel yerine kendi işlemcilerini kullanacak olan Apple, yeni Mac Pro’nun hem daha ucuz hem de daha verimli olacağına inanıyor. M2 Ultra işlemcisine sahip olması beklenen yeni Mac Pro’nun selefine nazaran çok daha üstün bir performans göstermesi hedefleniyor.

Diğer yandan Mac Mini‘nin mevcut tasarımı korurken M2 veya M2 Pro işlemciyle yola devam etmesi bekleniyor. Boyutları ile epeyce küçük olan ve M1 işlemcisine sahip olan mevcut Mac Mini’nin yerini alacak olan yeni modelin boyutlarına karşın sunduğu üst seviye performansı devam edecek üzere görünüyor.

Apple yeni Mac bilgisayar modellerinin yanı sıra MacBook versiyonlarını da mart ayındaki aktiflik ile birlikte genişletecek. M2 işlemcisine konut sahipliği yapacak olan 15 inçlik MacBook Air‘ın yanı sıra yeniden M2 Pro ve Ultra işlemcileri ile gelmesi beklenen iki yeni MacBook Pro modelinin de etkinlikteki yerini alması bekleniyor.

ABD’li şirket genel olarak Mart ya da Nisan aylarında bu halde kapsamlı bir tanıtım gerçekleştiriyor. Apple, 8 Mart 2022 tarihinde de yeni iPhone SE modellerinin yanı sıra iPhone 13 için yeni renkler, yeni bir iPad Air, Mac Studio ve Studio Display’i tanıtmıştı.

Apple’dan 2023 yılı için de kapsamlı bir tanıtım tertibi bekliyoruz. Pekala siz Apple’ın yeni bilgisayar modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu