Xiaomi MIUI için kullanıcıları sevindirecek gelişme!

Uygun fiyatlı akıllı telefonları ile dikkatleri çeken Xiaomi, ortadaki fiyat farkını kapatmak için kimi farklı yollara başvuruyor. Bunların içerisinde arayüz içerisindeki reklamlar epey faal bir rol oynamakta. Xiaomi MIUI için yapılan yeni açıklama, kullanıcıları hayli sevindirecek.

Xiaomi MIUI için kullanıcıları sevindirecek gelişme!

Xiaomi satışa sunduğu akıllı telefonları uygun fiyat konumlandırması ile tüketicilerle buluşturuyor. Fakat şirket bu noktada azalttığı karı telafi etmek için kimi yollara da başvuruyor. Az evvel de söylediğimiz üzere reklamlar burada çok kıymetli bir rol oynamakta. Kullanıcıların günlük kullanımda sık sık karşısına çıkan reklamlar, kullanıcılar tarafından da sık sık şikayet edilmekte.

Bu husus hakkında duyuru yapan şirket, kullanıcıları sevindirecek bir grup açıklamalarda bulundu. Şirket yaptığı açıklama ile birlikte arayüz içindeki reklamlarda kıymetli düzenlemeler yapılacağını belirtti. İlerleyen vakitlerde MIUI içindeki reklamların sayısı bariz bir biçimde azaltılarak, kullanıcı tecrübesi arttırılmaya çalışılacak.

Xiaomi ayrıyeten kullanıcılar tarafından kullanılmakta olan reklam engelleyiciler için de değerli engellemeler yapılacağının sinyalini verdi. Reklam sayısında azaltmaya gidecek olan şirket, azaltılan reklamların engellenmesine olumlu formda bakmayacağını belirtti.

Siz yeni adımla ilgili ne düşünüyorsunuz? Reklam sayısı sizin için kıymetli sorun teşkil ediyor mu?

Başa dön tuşu