Apple, App Store’u 23 Nisan için özelleştirdi!

Apple, Mustafa Kemal Atatürk tarafından çocuklara armağan edilen 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı unutmadı. Teknoloji devi tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu günü yaptığı fotoğraf paylaşımıyla kutladı. Paylaşımlarda Türkiye’nin farklı bölgelerinden 16 çocuğun çektiği fotoğraflara yer verildi. Ayrıyeten App Store da 23 Nisan için özelleştirildi.

Apple, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı için harekete geçti!

8-13 yaş aralığındaki 16 çocuk, iPhone XR ve iPhone XS modellerini kullanarak fotoğraflar çekti. Ülkemizde yapılan çekimlerden ortaya çıkan fotoğraflar, “Yeryüzü çocuklar tarafından iPhone ile çekildi” sloganı ile yayınlandı.

16 çocuk çekimlerini yavaş ve süratli çekim modlarını kullanarak da gerçekleştirdi. Apple web sitesi üzerinden yaptığı kutlamada, fotoğrafları çeken çocukların tabiat ile ilgili yorumlarına da yer verdi. Alya, Beril, Ekin ve daha birçoğunun tabiat ile ilgili yorumları epey dikkat cazip. Tüm bunlara aşağıdaki linkten ulaşabilirsiniz.

App Store‘da da 23 Nisan’a özel bir hareketlilik var. Bu özel gün kapsamında çocuklar için güncellenen App Store’da bizleri kimi yenilikler bekliyor. Bugün sekmesinde Tabiatın melodilerine kulak var, Oyunlar bölümünde gezegenin koruyucusu Captain Planet: Gaia Guardians, Uygulamalar kısmında ırmaklar ve canlılarla etkileşim kurmayı öğreten WWF Free Rivers üzere uygulamalar çocukları karşılıyor.

Apple, 23 Nisan kutlamasını görmek ve çocukların yaratıcılıklarını konuşturdukları fotoğraflara bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu