iOS 13 güncellemesi alacak iPhone’lar belli oldu!

Apple’ın yeni iOS güncellemesi pek çok kullanıcı tarafından heyecanla bekleniyordu. Bilhassa karanlık mod dayanağı ile sık sık gündeme gelen iOS 13, beraberinde pek çok yeniliği de getiriyor. 3-7 Haziran tarihleri ortasında gerçekleştirilen WWDC 2019 etkinliğinde tanıtılan iOS 13 güncellemesi hangi iPhone modellerine verilecek? iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri muhakkak oldu. İşte iOS 13 alacak cihazlar…

iOS 13 güncellemesi alacak iPhone modelleri – iOS 13 alacak cihazlar

iOS 13’ün WWDC 2019’da resmen tanıtılmasının akabinde Apple, hangi modellerin bu güncellemeyi alacağını resmi web sitesi üzerinden yayınladı. Şimdi beta kademesinde olan iOS 13, ne yazıkki iPhone 5S, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri tarafından indirilemeyecek. Bu modellerin dünya genelinde hayli ağır kullanıldığını düşünürsek, Apple’ın yeni bir yükseltme için stratejik bir atağı de olabilir.

iPhone 6S ve daha sonra çıkan iPhone modelleri ise yeni işletim sistemi sürümünü kullanabilecek.

Apple’ın bu modellere verilecek güncellemeyi kesmesinin bir öteki sebebi de, işletim sisteminin duyduğu performans gereklilikleri olabilir. Bununla birlikte bu bilgilerin şu an için resmi olmadığını ve değişebileceğini de hatırlatalım.

Başa dön tuşu