iOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone modelleri

Yıllar evvel satışa sunulan iPhone modellerinin hala yeni iOS sürümlerine güncelleniyor olması, Apple’ın Android aygıtlara karşı en büyük kozlarından birisi. Olağan ki, Apple’ın sunduğu bu dayanakta belli bir noktada sona eriyor. Pekala, iOS 13 alamayacak iPhone modelleri hangileri?

Her yıl yeni iOS sürümü yayınlandığında en çok merak edilen mevzulardan birisi, hangi iPhone ve iPad’lerin güncellemeyi alacağı oluyor. Örneğin, iOS 12 sürümünden birtakım modeller kısıtlı, kimileri ise tam olarak yararlanabiliyor.

iOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone modelleri

Paylaşılan bir rapora nazaran iOS 13 güncellemesi alamayacak iPhone modelleri ortasında; iPhone 5, iPhone SE, iPhone 6 ve iPhone 6 Plus modelleri yer alıyor.

Yani iOS 13′ü alacak en eski iPhone modeli iPhone 6S ve iPhone 6S Plus oluyor.

iOS 13 güncellemesi alamayacak iPad modelleri

iPad tarafında ise iPad küçük 2, iPad küçük 3, iPad küçük 4, iPad Air and iPad Air 2’nin iOS 13’e güncellenmeyeceği belirtiliyor. Birebir raporda iPhone 6s, iPhone 6s Plus, iPhone SE ve iPad küçük 4‘ün son kere güncelleme alabileceğinin konuşulduğu da söz ediliyor. Tabi şimdilik Apple tarafından rastgele bir bilgi gelmiş değil.

Başa dön tuşu