iOS 13 tanıtıldı! Karanlık mod dönemi başladı!

Teknoloji dünyasının merakla beklediği WWDC 2019, Türkiye saati ile 20:00’da başladı. Apple’ın onlarca farklı yeniliğin duyurusunu gerçekleştirdiği aktifliğe damga vuran gelişmelerden birisi de, uzun müddettir beklenen iOS 13 oldu.

iPhone ve iPad kullanıcılarının şimdiden beğenisini kazanmayı başaran iOS 13 ile uzun vakittir beklenen karanlık mod nihayet kullanıma sunuluyor. Gelin, artık iOS 13 özelliklerine yakından bakarak sunulan yeniliklere göz atalım.

iOS 13 özellikleri ile neler sunuyor?

Kullanıcıların en büyük beklentilerinden olan ve daha evvel Mac modellerinde kullanıma sunulan karanlık mod nihayet iOS 13 ile iPhone, iPad ve iPod Touch’a geldi. Apple’ın iOS ile birlikte sunduğu tüm uygulamalar bu dayanağı sahip.

Ayarlar’dan Fotoğraflar uygulamasına ve hatta Takvim uygulamasına kadar tüm uygulamalar yeni arayüz ile uyumlu hale getirildi. Örneğin, karanlık mod açık haldeyken müzik uygulamasında müzik kelamları beyaz renkte gösteriliyor.

iOS 13 ile birlikte Face ID yüzde 30 daha süratli hale getirildi. Uygulamaların ve güncellemelerin boyutlarında ise yüzde 50 oranında tasarruf sağlandı.

Yüzlerce otomobil ve uçağın yardımıyla Haritalar uygulamasını yenileyen Apple artık daha yeterli bir tecrübe sunuyor. Google Haritalar’da olduğu üzere sokaklarda gezebilmek mümkün. 2019’un sonunda ABD’nin tamamında kullanıma sunulacak olan yeni Haritalar’ın başka ülkelere yayılması vakit alacak.

Güncelleniyor…….

Başa dön tuşu