iPhone 15 modellerine Pro kamera müjdesi!

Apple, yakın vakitte piyasaya sürülen iPhone 14 Pro ve iPhone 14 Pro Max modellerinde değerli yenilikler sunarken, standart iPhone 14 modelleri ise bu mevzuda biraz gölgede kaldı. Akıllı telefonların iPhone 13 modelleriyle büyük ölçüde birebir olması pek çok kişiyi de hayal kırıklığına uğrattı.

iPhone 15 modelleri 48 megapiksellik kameraya geçiş yapabilir

Gelen yansılar üzerine Apple, iPhone 15 modelleri için kıymetli geliştirmeler planlıyor. Bu hususta en değerli nokta ise kamerada olacak. Gelen bilgilere nazaran Apple yeni iPhone 15 modellerinde Pro versiyonlarda sunulan kamera sistemine geçiş yapacak.

Analist Jeff Pu, standart iPhone 15 modellerinde üçlü kamera düzeni ile birlikte 48 megapiksellik ana kameranın yer alacağını tez etti. Buna nazaran yeni kuşakta mevcut iPhone 14 Pro modellerinde kullanılan 48 megapiksel kamera yer alacak. Mevcut iPhone 14 modellerinin sahip olduğu 12 megapiksellik ana kamerayı ele aldığımızda yeni jenerasyonda kıymetli bir yükseltme ile karşılaşacağımız söyleyebiliriz. Öteki yandan bu modellerde hâlâ bir telefoto lens yahut bir LiDAR sensör bulunmayacak.

Kamerada yer alan bu değerli yükseltmenin yanı sıra iPhone 15 modellerinde Apple’ın A16 Bionic işlemcisine konut sahipliği yapacak. Bir öbür kıymetli güncelleme olarak ise iPhone 15 modellerinde kullanılacak Type-C girişlerini sayabiliri. Apple, Avrupa Birliği‘nin yeni düzenlemelerine bağlı olarak yeni modellerinde Type-C girişine geçiş yapacak üzere görünüyor.

Diğer yandan, kıymetli güncellemeler Pro modelleri de bekliyor. Yapılan iddilara nazaran iPhone 15 Pro modelleri 12 megapiksellik periskop kameraya konut sahipliği yapacak. Yeni kamera ile birlikte Pro modellerinin 6x optik yakınlaştırma sunacağı da gelen bilgiler ortasında. iPhone 15 Pro modellerinin Apple’ın A17 Bionic işlemcisinin yanı sıra 8 GB RAM ve titanyum bir çerçeve ile karşımıza çıkması bekleniyor.

Apple gelen reaksiyonlar üzerine standart modellerinde de artık gözle görülür iyileştirmeler yapacak üzere görünüyor. Pekala siz iPhone 15 ve iPhone 15 Pro modelleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu