iPhone ekrandan parmak izi okuyucu ile geliyor!

Yeni iPhone modelleri ile ilgili her geçen gün yeni bilgiler gelmeye devam ediyor. Yayınlanan son raporlara ve Apple’ın aldığı bir patente nazaran yeni iPhone ekrandan parmak izi okuyucu ile gelebilir. Geçtiğimiz günlerde 2019 iPhone modellerinin kalıp manzaraları sızmış, bir çok kullanıcı bu dizaynları beğenmemişti.

iPhone ekrandan parmak izi okuyucu patenti ortaya çıktı

Yeni iPhone modellerinin ekrandan parmak izine sahip olacağı daha evvel de çeşitli mecralarda lisana getirilmişti. Lakin bu tezlerin birden fazla kâfi delile sahip değildi. Forbes’in yayınladığı son raporda ise savlar, kıymetli patentler ile destekleniyor. Buna nazaran Apple, çok kısa bir müddet evvel telefonlarda kullanılmak üzere ekrandan parmak izi okuyucu patenti aldı.

Yayınlanan raporda belirtilenlere nazaran bu patent, 2020 yılında çıkacak iPhone modelleri için alındı. 2019’da çok değerli değişiklikler yapması beklenmeyen Apple, sürprizlerini 2020 yılında gösterecek üzere görünüyor. Buna nazaran 2020 yılında çıkacak iPhone modellerinin bir kısmı ekrandan parmak izi okuyucu ile gelecek.

Ayrıca en az bir modelin 5G takviyeli olacağı da raporda belirtiliyor. Apple bu telefonlardaki 5G modemleri Qualcomm firmasından temin edecek. 2025 yılına gelindiğinde ise Apple, kendi 5G modemlerini kendi üretecek.

Apple’ın aldığı patente nazaran ekrandan parmak izi okuyucu sistem öteki firmaların yaptığı parmak izi okuyuculara benzemeyecek. Forbes’e nazaran bu parmak izi okuyucu sistem çok yüksek güvenliğe ve doğruluğa sahip olacak. Ayrıca FaceID sisteminin de 2020 yılında çıkan iPhone modellerinde kaldırılması beklenmiyor. Bunun yerine Apple, iki adet güvenlik sistemini kullanıcıların hizmetinde bulunduracak.

Başa dön tuşu