iPhone özelliği Facebook’ta: Bildirmek için salla

Sosyal medya platformları dünyayı değiştiriyor. Kısa müddette hayatımızın merkezinde yer alan platformlardan biri de Facebook. Şirket, kimi vakit skandallarla gündeme gelse de günümüzde en çok kullanılan toplumsal medya platformları ortasında yer alıyor. Skandalların peşini bırakmadığı şirket bir yandan da taşınabilir uygulamasının geliştirme çalışmalarını yürütüyor. Bir iPhone özelliği olan Geri Almak için Salla özelliği bu uygulamaya da geliyor. Facebook yanılgı bildirimi için yeni bir yol buldu. Facebook bildirmek için salla diyor.

Facebook ‘bildirmek için salla’ periyodunu başlatıyor

Facebook yanılgı bildirimi konusunda kullanıcıların işini kolaylaştırmak istiyor. Bunun için ‘Bildirmek için salla’ özelliğini faal hale getiriyor. Şirket, taşınabilir uygulamalarında bu özelliği birkaç hafta içinde kullanıma sunacak. iPhone ve Android kullanıcıları yanılgıları bildirmek için telefonunu sallayacak.

Daha evvel Facebook yanılgı bildirimi için Yardım ve Destek menüsünden yönergeleri takip etmek gerekiyordu. Fakat ‘Bildirmek için salla’ özelliği ile birlikte bu uzun uğraşa gerek kalmıyor. Facebook bu yeni özelliğin, taşınabilir kullanıcıların Haber Yayını’nı ya da yorum dizisini düzgün bir halde görüntüleyemediği vakit, bunu bildirmesini kolaylaştırmayı amaçlıyor.

Özellik tıpkı vakitte Facebook uygulamasının genel kullanılabilirliğinin değerlendirilmesinde de yararlı olacak. Örneğin, bir kullanıcı, bir özelliğin nasıl kullanılacağını bulamazsa bunu bildirmek için telefonunu sallayabilecek. Şayet birçok kullanıcı emsal bir sorun yaşıyorsa, Facebook bunun için bir tahlil bulacak.

Başa dön tuşu