iPhone’lar için yeni dönem başlıyor

Apple’ın WWDC 2019’da bizlere tanıttığı ve şu anda Beta olarak kullanabildiğimiz iOS 13’ün yeni özellikleri ortaya çıkmaya devam ediyor. iOS 13 Developer Beta 3’ün yayınlanması ile bir arada ortaya çıkan yeni özellik iPhone’dan iPhone’a transfer özelliği oldu. Pekala bu özellik nasıl çalışacak, bize hangi kolaylıkları sağlayacak?

iPhone’dan iPhone’a transfer özelliği geliyor!

Herhangi bir yeni iPhone aldığınız vakit, geçmişte kullandığınız iPhone’daki bilgileri yeni iPhone’a taşımanın belirli başlı seçenekleri bulunuyordu. Yeni bir iPhone aldığınız vakit, eski yedekleri yüklemek için evvelden yapılmış bir iTunes yedeklemesine yahut iCloud yedeklemesine gereksiniminiz vardı. Bu seçeneklerin dışında kalan son seçenek ise eski iPhone’ununuzun yeni İPhone’un yanında Apple ID’sinin giriş yapılmış bir biçimde bulunmasıydı. Ortaya çıkan son özellik, bu seçenekler ile vakit kaybetmeyip süreçlerinizi tek kablo ile yapabilmenizi sağlayacak.

iOS 13 Developer Beta ile ortaya çıkan özellik, bir iOS aygıtından öbür bir iOS aygıta dataları tek kabloyla aktarma imkanı sunuyor. Kullanıcıların bu usul sayesinde bir bilgisayara ya da iCloud yedeklemesine muhtaçlığı olmayacak. Fakat burada iPhone modellerinin Lightning temasını kullanıyor olması mahzuru kullanıcıların karşısına çıkıyor. Apple bu yeni özellik için şimdi iki ucu Lightning olan bir kabloyu satışa sunmuş değil. Bu yüzden beklentiler yeni iPhone modelleriyle birlikte, yeni kablo seçeneğinin de kullanıcılara sunulacağı istikametinde. Bir başka seçenek ise yeni iPhone modellerinin Type-C girişine sahip olmalarıyla bir arada bu özellik için iki uçlu Type-C kablo kullanılabilme ihtimali. Apple’ın yeni uygulamasıyla ilgili alacağı kararı ilerleyen günlerde öğreneceğiz.

Başa dön tuşu