2.000 TL’ye en iyi kamera kimde? (Video)

Akıllı telefonlar artık birçok hususta değerli yardımcılarımız ortasında yer alıyor. Özel anları kaydetmek de bunlardan biri. Günümüzde başarılı kameraya sahip telefonlar tüketicilerin daha fazla ilgisini çekiyor. Biz de bu videomuzda 2.000 TL altı en güzel kameralı telefon modellerini sizler için sıraladık.

En düzgün kameralı telefon modelleri tüketicilerin merak ettiği en değerli bahislerden biri. Çabucak çabucak her ay yesyeni bir telefon modeli piyasaya çıkıyor. Bu türlü olunca kelam konusu telefonların sıralaması da değişiyor. Biz de en düzgün kameralı telefon 2019 listemizde bu telefonları bir ortaya getiriyoruz.

2.000 TL altı en âlâ kameralı telefon 2019

Videomuzda bize dört farklı markanın dört farklı modeli eşlik ediyor. Bu modelleri karşılaştırarak en uygun kameralı telefon hangisi? Sorusuna cevap arıyoruz. Elimizde bulunan telefonlar ise General Mobile GM 9 Pro, Redmi Note 7, Samsung Galaxy M20 ve Huawei P Smart 2019 olarak sıralanıyor. Bu telefonların ortak noktası ise 2.000 TL bandında bir bütçeyle satın alınabiliyor olmaları.

Şimdi isterseniz lafı daha fazla uzatmadan sizleri 2.000 TL altı en güzel kameralı telefon modelleri videomuzla baş başa bırakalım. İyi seyirler…

En düzgün kamera kimde?

Karşılaştırmaya başlamadan evvel tüm modellerin kamera özelliklerine bakmak gerekiyor.

General Mobile GM 9 Pro’nun gerideki f/1.8 diyafram pahasına sahip 12 MP çözünürlüğündeki kamerasına 8 MP çözünürlüğünde derinlik sensörü eşlik ediyor. Önde ise bizi tekrar 8 MP çözünürlüğünde kamera karşılıyor.

Redmi Note 7 tarafına baktığımızda 48 MP’lik, f/1.8 diyafram kıymetine sahip art kamera öne çıkıyor. Önde ise 13 MP çözünürlüğünde bir kamera bulunuyor.

Samsung Galaxy M20 modelindeki 13 MP’lik ana kameranın diyafram kıymeti ise f/1.9. Bu ana kameraya ultra geniş açılı 5 MP çözünürlüğünde ikinci kamera eşlik ediyor. Bu kameranın diyafram pahası ise f/2.2 olarak karşımıza çıkıyor. Galaxy M20 modelinin önünde ise f/2.0 diyafram açıklığına sahip 8 MP’lik kamerayı görüyoruz.

Son olarak Huawei P Smart 2019 modelinde bizi 13 MP’lik ana kamera ve 2 MP’lik derinlik algılayıcı sensör karşılıyor. Ana kameranın diyafram pahası de rakiplerinin birden fazla üzere f/1.8 olarak karşımıza çıkıyor. Bu telefonun ön kamerası ise 8 MP çözünürlüğünde.

En yeterli kameralı telefon 2019 listesinde dört model ile çektiğimiz fotoğrafları birbiriyle kıyaslıyoruz. Gündüz çekilen fotoğraflarda Redmi Note 7, GM 9 Pro ve P Smart 2019 modellerinin misal performanslar sergilediğini söyleyebiliriz. Ayrıyeten P Smart 2019 modelinde bulunan yapay zeka dayanağı de telefonu bir adım öne taşıyor.

Ön kamerada ise P Smart 2019 modelinin rakiplerinin gerisinde kalıyor. Galaxy M20 ise ön kamera performansıyla rakiplerinin önüne çıkıyor. Tıpkı vakitte GM 9 Pro ve Redmi Note 7 modellerinin de başarılı sonuçlar elde ettiğini söyleyebiliriz.

Sonuç olarak, dışarıda görünüm fotoğrafları çekileceği vakit Huawei P Smart 2019 ve Redmi Note 7 rakiplerine karşı üstünlük kurmayı başarıyor. Portre fotoğraflarda ise Galaxy M20 ve GM 9 Pro modelleri öne çıkıyor. Ön kameraya baktığımızda Galaxy M20’nin ipi göğüslediğini görüyoruz. Lakin, GM 9 Pro ve Redmi Note 7’de önde başarılı performanslar sergiliyor.

Videoda daha ayrıntılı bir biçimde incelediğimiz telefonların kamera performansı hakkında siz ne düşünüyorsunuz? Sizce 2.000 TL’ye en âlâ kameralı telefon hangisi?

Başa dön tuşu