SD Birliği Huawei için yeşil ışık yaktı

ABD tarafından alınan kararın akabinde birçok Amerikan şirketi Huawei ile alakalarını askıya aldı. Ayrıyeten, markanın kimi üyelikleri de bu durumdan etkilendi. WiFi İttifakı’ndaki yetkileri sonlandırılan şirket SD Birliği’nden de benzeri bir darbe aldı. Lakin şimdi SD Birliği Huawei için yeşil ışık yaktı.

SD Birliği Huawei şirketini listeye ekliyor

SD Birliği geçen hafta Huawei’yi listeden çıkarmıştı. Lakin artık şirketin birliğe geri döndüğü açıklandı. Çinli üretici üyelik listesine tekrar dahil edildi. Bahisle ilgili Huawei temsilcisi de doğrulama açıklaması yaptı. Lakin daha fazla bilgi vermeyi reddetti.

SD Birliği Huawei şirketini yine listeye ekledi lakin hususla ilgili detaylı bilgiler şimdi mevcut değil. Bilinen tek şey, şirketin SD kart standardını kullanmaktan yoksun olmayacağı.

Huawei son olarak ABD mahkemesine üzerindeki yaptırımların kaldırılması için yeni bir müracaat yapmıştı. Vakit içinde şirketin tüm meseleleri çözülebilir. Yeni gelişmelerle birlikte yeni Huawei markalı telefonlar beklenen tüm standartları karşılayacak özellikte olacak üzere duruyor.

Başa dön tuşu