Kirin 810’lu Honor 9X özellikleri ortaya çıktı!

Huawei’nin alt markası olan ve ülkemizde etkin olarak faaliyet gösteren Honor’un 9X serisi hakkında yeni ayrıntılar ortaya çıkmaya devam ediyor. Honor 9X Pro modelinin akabinde bu defa standart modelin, Honor 9X’in özellikleri ortaya çıktı.

Her iki aygıtın özellikleri birebir kaynak tarafından paylaşıldı. Bu kapsamda Honor 9X’in 6.5 inç ile 6.7 inç ortasında büyüklüğe sahip bir ekranla geleceği ve 7 nm fabrikasyon süreci ile üretilen Kirin 810 işlemciden güç alacağı belirtiliyor.

Honor 9X özellikleri ortaya çıktı!

Honor 9X Pro için de birebir şeylerin söylendiğini hatırlatmak isteriz. Bu kapsamda ekran ve işlemcinin birebir olabileceğini düşünüyoruz. RAM ve depolama kapasitesi bilinmeyen ayrıntılar ortasında yer alırken, birden fazla seçenek sunulacak.

Ön tarafta 20 Megapiksel çözünürlüğünde bir kamera yer alacak. Geride ise 24 Megapiksel çözünürlüğündeki ana kameraya, 8 Megapiksel çözünürlüğünde muhteşem geniş açılı kamera ve 2 MP derinlik algılama sensörü bulunuyor.

18 W süratli şarj dayanağına sahip olan telefonda, 3750 mAh‘lık batarya yer alacak. Bu pahalar Honor 8X modeli ile tıpkı. Android Pie ile kutudan çıkacak olan telefon parmak izi tarayıcıya ve microSD kart girişine sahip olacak.

Honor 8X modeli Eylül ayında piyasaya sürülmüştü. Bu kapsamda 9X serisinin biraz daha erken tanıtılması beklenirken, Temmuz sonundan evvel rastgele bir duyuru yapılmasını beklemiyoruz.

Başa dön tuşu