Lenovo kurumlara yönelik bilgisayarlarını tanıttı!

Lenovo, ABD’nin Florida eyaletindeki Orlando kentinde düzenlenen Transform 3.0 Accelerate etkinliğinde kurumlara yönelik tahlillerini tanıttı. Türkiye’den ShiftDelete.Net ve TechInside‘ın takip ettiği aktiflikte bölüm bir ortaya geldi.

Şirket yöneticileri, KOBİ satın alma yetkilileri ve teknoloji meraklılarının iştirak sağladığı Lenovo Transform 3.0 Accelerate etkinliğinde, bilgisayarlardan artırılmış gerçekliğe, objelerin internetinden güvenlik tahlillerine kadar birçok farklı noktaya değinildi. Tıpkı vakitte Lenovo’nun yeni bilgisayarları tanıtıldı.

Lenovo kurumlara küçük boyutlarda yüksek performans sunuyor!

Lenovo’nun yeni bilgisayaları ThinkCentre Nano, ThinkBook ve 2. jenerasyon ThinkPad X1 Extreme oldu. Ultra-taşınabilir boyutta yüksek performans sunmak üzere tasarlanan ThinkCentre M90n, en kompakt ticari masaüstü serisi olarak tanıtıldı.

Geleneksel masaüstülere kıyasla üçte bir boyutunda olan ThinkCentre Tiny ise yüzde 30 güç tasarrufu sağlamasıyla dikkat çekiyor. Bu özelliğiyle de bilhassa çağrı merkezi üzere çalışma alanlarında yerden tasarruf yapılmasını sağlıyor.

ThinkCentre M90n-1 ile yerden tasarruf

Piyasadaki en küçük form faktöre sahip olan ThinkCentre M90n-1 Nano yerden kıymetli ölçüde tasarruf edilebilmesini sağlarken, bir USB Tip-C monitör yahut Tip-C yuvası ile basitçe çalıştırılabiliyor. ThinkCentre M90n-1 Nano IoT ise geniş termal aralığı sayesinde (0-50 ° C) ısının yüksek olduğu ortamlarda  kullanılabiliyor.

ThinkCentre Nano IoT, etrafındaki gerçek vakitli karşılık vermeyi gerektiren IoT aygıtlarının muhtaçlığını karşılayabiliyor.  Nano IoT ayrıyeten daha güçlü ticari ortamlarda bile, bağlı IoT etraf üniteleri, sensörler ve aygıtlar ortasında süratli bilgi transferini sağlayarak hassaslığı ve güvenilirliği artırıyor.

KOBİ’ler için yeni alt marka: ThinkBook

Lenovo ayrıyeten çağdaş tüketici odaklı aygıtların taşınabilirliğini ve kullanım kolaylığını kucaklayan yeni ve ultra ince dizüstü bilgisayarlarının yer aldığı yeni alt markası ThinkBook’u duyurdu. 13 inç ve 14 inçlik seçeneklerin sunulduğu ultra ince ThinkBook S serisi, güvenlik, güvenilirlik ve dayanak hizmetleri üzere temel koşullardan taviz vermek istemeyen iş alıcıları için tasarlandı.

Gelişmiş iş kullanıcıları için üretilmiş olan ThinkPad X1 Extreme Gen 2 ise yüksek performans gereksinimine karşılık verebiliyor. Tıpkı vakitte taşınabilir hayat stillerine uygun ince ve hafif bir dizüstü bilgisayar olarak dikkat çekiyor.

Dolby Vision ve Dolby Atmos hoparlör sistemine sahip daha parlak, isteğe bağlı 4K OLED dokunmatik ekran içeren artırılmış cümbüş özellikleriyle ThinkPad X1 Extreme Gen 2, görüntü ve fotoğraf düzenlemeden grafik işlemeye kadar ağır data yükü için tasarlanmış 15 inçlik bir güç dizüstü bilgisayar.

Başa dön tuşu