Lenovo Z6’nın bazı özellikleri doğrulandı!

Geçtiğimiz aylarda Lenovo Z6 Pro tanıtılmıştı. Birkaç gündür de Lenovo Z6 önemli sızıntılar ile gündeme gelmeye devam ediyordu. Weibo‘da paylaşılan yeni bilgiler ile de kimi Lenovo Z6 özellikleri doğrulandı.

Paylaşılan bilgiler ile Lenovo Z6 özellikleri doğrulandı!

Şirket aygıtın şimdi piyasaya çıkış tarihini açıklamamasına karşın kimi özelliklerini onayladı. Weibo’da paylaşılan bilgiler ile onaylanan özellikler ise epeyce dikkat çekti.

Cihaz Qualcomm’un Snapdragon 730 işlemcisinden güç alacak. Üçlü art kamera kurulumu barındıran aygıt, 4000 mAh bataryadan beslenecek. Cihazın süratli şarj özelliği konusunda resmi bir açıklama gelmedi ama süratli şarj ile gelmesi bekleniyor.

Çinli teknoloji devi Z6’nın 6.39 inç çentikli OLED ekrana sahip olacağını ve yüzde 93.1’lik epey güzel bir ekran gövde oranına sahip olacağını da doğruladı. Ekran HDR10 ve DCI-P3 geniş renk gamı takviyesi ve 600 nitlik yüksek bir parlaklığa sahip olacak.

Ayrıca 120 Hz örnekleme suratına sahip olacak aygıt De-Mura ekran renklendirme teknolojisini de barındıracak. Bu özellikler ile de hayli argümanlı bir ekran sunmayı planlayan Lenovo, parmak izi tarayıcısı olarak da ekran içine gömülü UD (Ultrasonic Displacement) bir tarayıcı kullanacak.

Ama şirket bu camın en son model Gorilla Glass 6 mı yoksa eski bir versiyon mu olup olmayacağı konusunda net bir bilgi vermedi.

Başa dön tuşu