Mayıs ayı PUBG Mobile kazancı ortaya çıktı

Battle Royale cinsindeki oyunlar ortasında kıyasıya rekabet sürüyor. Tüm dünyada hatırı sayılır bir oynayıcı kitlesine sahip bu oyun çeşidinin en fazla kazanan oyunu açıklandı. PUBG Mobile kazancı ile, Honour of Kings’i geride bırakarak, dünyanın en büyük taşınabilir oyunu unvanının sahibi oldu. Game For Peace geliri de açıklandı.

PUBG Mobile çıkarı Tencent’in yüzünü güldürdü

ABD’li tahlil şirketi Sensor Tower, PUBG Mobile geliri ile ilgili açıklama yaptı. Şirkete nazaran, oyun Apple ve Google’ın uygulama mağazalarından geçen ay 76 milyon dolar gelir elde etti. Oyunun Çin versiyonu olan Game For Peace geliri ise 70 milyon dolar olarak kaydedildi. PUBG Mobile kazancı toplamda 146 milyon dolar oldu.

Tencent’in PUBG Mobile’den evvelki gözdesi Honour of Kings geliri ise 125 milyon dolar olarak açıklandı.

Tencent’in birinci çeyrekteki taşınabilir oyun gelirlerine baktığımızda ise bir evvelki yılın tıpkı devrine nazaran yüzde 2’lik bir azalma yaşandığını görüyoruz. Şirketin geliri 300 milyar doların üzerinde oldu.

PUBG Mobile geliri ile Tencent’in yüzünü güldürmeye devam edip etmeyeceği analistler tarafından farklı formda yorumlanıyor. Bilhassa oyunun Çin’de şiddet ögelerinin ortadan kaldırılmış versiyonu olan Game For Peace formunda yayınlanması, PUBG Mobile’in oyuncular gözünde cazibesini kaybettireceği düşünülüyor. Bir kesim ise oyunun kârlılığının tıpkı kalacağını söylüyor.

Başa dön tuşu