Microsoft, Huawei konusunda geri adım attı!

Huawei dizüstü bilgisayar satışları konusunda ani bir karar ile eser kaldırma siyasetini uygulayan Microsoft, Çinli takıma ilişkin olan dizüstü aygıtları çevrimiçi satış mağazasından kaldırmıştı. Amerika Birleşik Devletleri – Çin ticaret savaşının yankıları sürerken, Huawei’nin kendi dizüstü bilgisayar yelpazesi ismine Windows lisanslarını almaya devam edip edemeyeceği konusunda yazılım firmasından rastgele bir ses çıkmadı. Buna karşın geri adım atan yazılım firması, Huawei model laptopları kendi çevrimiçi mağazasına geri eklemeye başladı.

Huawei dizüstü bilgisayar modelleri tekrar satışa sunuluyor!

Satış konusunda epeyce istek gören Huawei markası, kendisinin gücünü bu alanda tekrardan hissettirerek müşterileriyle tekrar buluşma fırsatını elde etti. Bu fırsat sayesinde mağaza yine yer alan dizüstü aygıtların listesi şöyle:

  • MateBook
  • MateBook 13
  • MateBook X Pro

MateBook X Pro için şu an bir “stoklar tükendi” uyarısı mevcut lakin öbür modeller alınabilir durumda. Ayrıyeten MWC aktifliği adına MateBook X Pro serisini güncelleyen Huawei, bu sayede, etkileyici bir ticari geri dönüşe de imzasını atmış bulunuyor.

Başa dön tuşu