Harry Potter Wizards Unite listesinde Türkiye yok

Harry Potter dünyasının artırılmış gerçeklik dayanaklı birinci taşınabilir oyunu Harry Potter Wizards Unite geçen hafta resmen tanıtıldı. Pokemon Go imalcisi Niantic tarafından geliştirilen oyun birinci olarak ABD ve Birleşik Krallık’taki oyunculara sunuldu.

Harry Potter Wizards Unite menzilini genişletiyor

Harry Potter Wizards Unite isimli taşınabilir oyunun birinci adresi ABD ve Birleşik Krallık oldu. Ortadan geçen kısa mühletin akabinde ise oyunun menzili genişledi. Birçok ülkede oynanabilir hale gelen oyun için yeni bir açıklama daha yapıldı. Resmi web sitesinde yer alan bilgiye nazaran oyun, toplamda 140 ülkede oynanabilir olacak. Oyuncular, Kuzey Amerika’dan Avrupa’ya Asya’dan Güney Amerika ve Afrika’ya kadar birçok ülkede oyunu indirebilecek.

iOS ve Android platformlarından fiyatsız indirile bilen oyun ilerleyen vakitte başka ülkelerde de yayınlanacak.

Şimdilik yayınlanan 140 ülke içinde Türkiye’nin olmaması dikkat çekiyor. Hatırlayacağınız üzere Pokemon Go oyunu da ülkemizde resmi olarak giriş yapmamıştı.

Oyunun yayınlandığı 140 ülke arasında Kırgızistan’dan Madagaskar’a, Pakistan’dan Sri Lanka’ya, Özbekistan’dan Uruguay’a kadar birçok farklı ülke yer alıyor.

Oyunun hangi ülkelerde yayınlandığına bakmak için buraya tıklayabilirsiniz.

Başa dön tuşu