iOS 13 ekran görüntüleri ortaya çıktı

Apple 3-7 Haziran tarihleri ortasında WWDC 2019’un kapılarını açıyor. Bu aktiflikte tanıtılması beklenen değerli gelişmelerden biri de iOS’in yeni sürümü. Aktifliğe kısa bir mühlet iOS 13 ekran görüntüleri ortaya çıktı.

iOS 13 ekran manzaraları ile iOS 13 özellikleri ortaya çıktı

iOS 13 özellikleri bu ekran imajlarıyla netlik kazandı diyebiliriz. Yeni yazılım güncellemesisi ile birlikte iOS kullanıcıları Karanlık Mod’a ayarlardan ya da Denetim Merkezi üzerinden geçiş yapabilecek. Ana ekranda dikkat çeken kıymetli değişiklik ise Dock’un koyu bir art plana kavuşmuş olması. Karanlık Mod ile birlikte yeni duvar kağıtlarının da gelmesi bekleniyor. Fakat şimdilik bununla ilgili bir gelişme yok.

Karanlık Mod açıkken Apple Music üzere bir uygulamada art plan renginin siyaha büründüğünü görüyoruz. Bu değişiklik birebir vakitte pil ömrünü de uzatacak üzere duruyor. Zira, OLED ekranlar siyah pikselleri aydınlatmak için güç kullanmak zorunda kalmıyor.

iOS 13 özellikleri ortasında bir öteki dikkat çeken ayrıntı ise ekran imajı kısmında bulunuyor. Ekran imgesi alındıktan sonra, manzara üzerinde direkt süreç yapılabilir. Bir evvelki versiyonda ekran imajını sol altta küçük bir simge olarak görüyorduk ve süreç yapmak için bu manzaraya dokunmamız gerekiyordu.

iOS 13 ile birlikte Anımsatıcı uygulamasının da tasarımı değişiyor. Bu değişikliği iPad üzerinden alınmış bir ekran manzarasında görüyoruz.

Yeni güncellemeyle birlikte Arkadaşlarımı Bul ve iPhone’umu Bul uygulamaları birleşiyor. İki uygulamanın tüm özellikleri tek çatı altında toplanıyor.

Başa dön tuşu