Pokemon Go oyuncularına kötü haber!

Ülkemizde resmi olarak yayınlanmasa da milyonlarca kullanıcısı olan Pokemon Go, yaratıcısı Niantic Games tarafından Apple Watch kullanıcılarını kapsayan kararını açıkladı.

Pokemon Go, Apple Watch için kullanılabilir olmayacak

Niantic, 1 Temmuz 2019 tarihinden itibaren oyuncuların datalarını Apple Watch ile senkronize edemeyeceklerini açıkladı. Bu değişimin temel sebebi şirketin 2018’de başlattığı Adventure Sync özelliğinden kaynaklanıyor.

Adventure Sync özelliği, kullanıcıların Pokemon Go telefon üzerinden kullanılmadığı vakitlerde kat edilen arayı kaydetmelerini sağlıyor. Oyun iOS Sıhhat ve Google Fit ile senkronize edilmesi kullanıcıların haftalık rapor almaları sağlanıyor. Gerçek hayatta alınan araların oyunla senkronize edilip daha çok Pokemon yakalanması hedefleniyor.

Şirketin dayanak sayfasında Apple Watch için yapılacak değişikliklerin nedenlerini de açıklandı;

“Adventute Sync; Pokémon eğitmenlerine adımlarını izleme, Buddy Candy kazanma ve Pokémon Yumurtası açma süreçlerini 2 farklı aygıt yerine tek bir taşınabilir aygıtta yapma imkanı sağladığından eğitmenlerin oyunlarını artık 2’ye bölmeleri gerekmeyecek biçimde Adventure Sync’i yine düzenliyoruz.” halinde açıkladı.

Başa dön tuşu