Netflix video oynatıcısı yenileniyor

Türkiye fiyatlarında kabul edilebilir bir yükseltme uygulayan Netflix, aygıtında yalnızca dizi izlemeyenler için hoş bir özelliği test etmeye başladı. Çalışırken bile izlemekten vazgeçmek zorunda kalmayacağınız yeni Netflix görüntü oynatıcısı özelliği nedir?

Netflix görüntü oynatıcısı açılır pencere olarak çalışabilecek

iOS ve macOS’ta desteklenen rastgele bir web sitesi yahut uygulama için kullanabileceğiniz bir açılır pencere (pop-out) görüntü oynatıcı özelliği test ediliyor. Diğer bir program yada uygulama kullandığınız sırada açılır pencere ile dizinizi kaldınız yerden izleyebilir, hatta pencereyi istediğiniz pozisyona ve boyuta çevirebilirsiniz.

Netflix, bunun sırf bir test olduğunu lakin kullanıcılar için yararlı bir özellik olduğunu açıkladı. iOS ve Mac’de yer alan yerleşik pop-out özelliği kullanılarak da bu süreç gerçekleştirilebiliyor. Lakin her uygulama yada programda sistem müsaade vermeyebiliyor. Telif hakkı müdafaasına kıymet veren Netflix, kullanım kolaylığı dışında bir ihlal olmaması için kendi açılır pencere özelliğini geliştiriyor.

Testler başarılı olursa Windows PC, Mac ve iOS aygıtlara yakın vakitte güncelleme yoluyla bu özellik eklenecek. Android tabanlı akıllı aygıtlar için ise bu özelliğin kullanılabilir olup olmayacağı şimdi belirsizliğini koruyor.

Başa dön tuşu