Nike Fit ayakkabı numarasını ölçecek

Uzun müddettir artırılmış gerçeklik teknolojilerine baş yoran ve büyük yatırımlar yapan spor giysi üreticisi Nike, geliştirmiş olduğu teknolojiyle birlikte ayakkabı numaranızı da bulabiliyor. Nike bu uygulamasına, Nike Fit ismini veriyor.

Ayakkabı numarası bulma uygulaması Nike Fit neler sunuyor?

Nike Fit kamera yardımıyla kullanıcının ayağını tarıyor ve böylelikle yanlışsız ayakkabı numarasını bulmasına yardımcı oluyor. Alışılmış uygulama bunu yaparken bilimsel bilgileri ve yapay zeka algoritmalarını kullanıyor.

Ünlü giysi firmasının açıklamalarına nazaran insanların neredeyse yüzde 60’ından fazlası ayakkabı alırken yanlış numaralı ayakkabıları alıyor. Bu bağlamda da Nike ayakkabı numarası bulma uygulaması ile birlikte yanlış numaralı ayakkabı giyme sorununu ortadan kaldırmayı hedefliyor.

Ayağınızı taratmanızın akabinde ayağınızı milimetrik olarak ölçümleyen uygulama, kısa bir mühlet içerisinde ayakkabı numaranızı tespit ediyor. Ayakkabı numaranızı direkt olarak karşınıza çıkaran uygulama, “Sizinle tıpkı ayak tipine sahip şahısların yüzde 80’i bu numarayı giyiyor” üzere bilgilendirici bildiriler da veriyor. Ayrıyeten sağ ayağın sol ayaktan büyük olması üzere mevzularda da sizi bilgilendiriyor.

Henüz kullanıma sunulmayan uygulamanın Temmuz aylarında birinci olarak ABD’de kullanıma sunulması bekleniyor. Akabinde ise yaz bitmeden Avrupa’da kullanıma sunulacağı söyleniyor.

Başa dön tuşu