Nvidia CEO’su önemli bir açıklama yayınladı

NVIDIA CEO’su Jensen Huang yaptığı açıklamada dünyanın gereğince yapay zeka altyapısına sahip olduğunu, bu yapay zeka altyapısının artık harekete geçirilmesi gerektiğini belirtti. Huang’a nazaran bu yapay zeka altyapısı artık kullanıcılara sunulmalı ve faal olarak kullanılmalı.

Nvidia CEO’su:  Yapay zeka harekete geçirilsin

1993 yılında Nvidia’yı kuran ve o günden beri şirketin CEO’luk vazifesini üstlenen Huang, tıpkı vakitte şirketin icra heyetini da yönetiyor. Huang yaptığı açıklamalar ile birden fazla vakit gündeme geliyor. Son yaptığı açıklama da epeyce konuşulacak üzere görünüyor. CEO Huang yaptığı açıklamada yapay zeka algoritmalarının gereğince geliştiğini, bunların artık kullanılması gerektiğini belirtti.

Açıklamalarına devam eden Huang, teknoloji kesiminin devlerinin artık süreç gücü gereksinimi kalmadığını, şirketlerin daha çok yazılım tarafında açıkları bulunduğunu açıkladı. Nvidia’nın da bu mevzuda adımlar atacağını belirten Huang, şirketin ileride yazılım bölümüne girebileceğinin sinyallerini verdi.

Huang konuşmasında: “Bulut süreç şirketleri, sahip oldukları kapasiteyi kullanamıyorlar. Bu bahiste şunu belirtmem  gerekirki, bu şirketler geçtiğimiz yılın son yarısında kapasite konusuna çok fazla yatırım yaptılar. Bu yüzden herkes duraksama evresine geçti ve şirketler mevcut süreç gücünü verimli bir biçimde kullanmaya çabalamaya başladı.” tabirlerini kullandı.

Huang’a nazaran şirketler kapasite konusuna fazla yatırım yapıyor ve asıl yatırım yapılması gereken noktayı atlıyor. Bu noktanın da yapay zeka olduğunu belirten Huang, şirketlerin artık yapay zekayı kullanıcıların tecrübesine sunulacak hale getirilmesi gerektiğini belirtiyor.

Başa dön tuşu