OneDrive dosya paylaşımı artık daha güvenli

OneDrive belge paylaşımı konusunda yeni bir gelişme yaşandı. Çünkü Microsoft, internet sitesinden yaptığı bir duyuru ile dosya depolama ve dosya paylaşımı hizmeti veren OneDrive servisi için yeni bir güvenlik güncellemesi yayınladığını tabir etti. Son vakitlerde sistem açıkları konusunda basında yer alan birçok habere dikkat eden firma, yeni ve güçlü bir güvenlik katmanı ile kullanıcılarını korumak istiyor. Eğer iOS yahut Android kullanıyorsanız, bu haber sizi ilgilendiriyor.

OneDrive evrak paylaşımı için ekstra muhafazalar geldi

Amerikalı teknoloji şirketi, bulut depolama sistemine yalnızca ilgili hesabın sahibi tarafından erişilebilen bir katman eklediğini tabir etti. Bu katman, güçlü bir kimlik doğrulama yolunun aşılması ile veya ikinci bir kimlik doğrulama adımının kullanılması ile açılıyor. Hesap sahipleri, bu sayede, artık daha da inançta.

Normal hesap bilgilerinin dışında fazladan bir muhafaza alanı daha açan Microsoft, şahıslar için hayati derecede değerli olan belgelerin bir adım daha ötede saklanmasına imkan sağlıyor. Pekala, bu yeni ferdî alan hangi denetim kademelerinden oluşuyor:

– Parmak izi

– Yüz tanıma

– Elektronik posta yahut SMS yoluyla gönderilen kod

Microsoft, bunun da ötesinde, ferdî alanda barındırılan bütün kilitli evrakların ek bir muhafaza katmanına sahip olduğunu lakin bunlara PC’den yahut akıllı telefonlardan basitçe erişilebileceğini söyledi. Android ve iOS kullanıcılarını kapsayan bu çalışma, büsbütün hesap sahiplerinin inisiyatifinde olan bir proje. Bir hesap sahibi bu şifrelemeyi kullanmak istiyorsa, aygıtının (iOS yahut Android) OneDrive için şifreleme yapmasını aktifleştirmek zorunda.

Bu gelişmelerden bağımsız olarak bir duyuru daha yapan yazılım takımı, OneDrive’ın depolama kapasitesini artırdı. Herkes için geçerli olan bu fırsat sayesinde varsayılan depolama kapasitesi 50 GB’tan 100 GB’a çıktı. Ayrıyeten, Office 365’e abone olan bütün bireyler, artık, gereksinim duyduklarında, yine hiçbir fiyat ödemeden, daha fazla depolama alanı kullanabilecekler.

Başa dön tuşu