Palavralara inanmayın, dolandırılmayın! (Video)

Hem bayram tatili hem de yaz döneminin başlamasıyla bir arada kartlı harcamalar da artış gösterecek. Yaptığımız röportajda, yeni dolandırıcılık tekniklerine karşı takipçilerimizi uyarıyoruz. Palavralara inanmayın, dolandırılmayın!

Türkiye’nin ödeme prosedürü sloganıyla yola çıkan ve 2018’de 8 kat büyüyen TROY’un yanı sıra insanların kredi kartı ile alışveriş konusunda şuurlu hale gelmesi için çalışmalar yürüten BKM, bilgilerimizin ve alışverişlerimizin inançlı bir formda ilerlemesi için de bilgilendirme çalışmalarına devam ediyor.

Daha evvel Demet Evgar ile Hepsi Palavra reklamını hazırlayan ve büyük ilgi çeken BKM, tüketicilerin bilinçlenmesi için bilgigüvende.com‘dan da tüketicileri bilgilendiriyor.

Palavralara inanmayın, dolandırılmayın! Nelere dikkat edilmeli?

Dolandırıcıları üzecek, vatandaşı sevindirecek bir eser! sloganı ile yayınlanan Hepsi Palavra isimli modülde dolandırıcıların telefona gelen şifreyi, kimlik numarasını ve kredi kartı bilgilerini istemesi üzere olaylara ironi ile değiniliyor. Hala bunlar var mı diyebilirsiniz, fakat evet hala var. İşte bu yüzden bilgilendirmeler kıymetli.

BKM Bilgi Güvenliği Yöneticilerinden Umut Önceler ile hem bilgigüvende.com‘u, hem dolandırıcıların en yeni sistemlerini hem de daha inançlı bir alışveriş tecrübesi için nelere dikkat etmemiz gerekiyor onları konuştuk. İyi seyirler…

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu