Vizesiz ve Sadece Kimlik ile Gidilebilecek Ülkeler

Kimlikle gidilebilecek ülkeler, pasaportsuz şekilde yolculuk yapılabilmesine imkân tanıyor. Bu sayede pasaport işlemiyle uğraşmaya gerek kalmadan kimlik kartıyla bazı ülkeler gezilebiliyor. Peki, kimlikle gidilen ülkeler hangileri?

Bu rehberde pasaportsuz gidilen ülkeler listesi hazırladık. Hazırladığımız rehbere göz atabilir ve kimlikle gidilebilen ülkeler hangileri sorusunun yanıtını öğrenebilirsiniz.

Kimlikle Gidilebilecek Ülkeler Listesi

  • Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti
  • Sırbistan
  • Ukrayna
  • Azerbaycan
  • Gürcistan
  • Moldova
En Büyük Yüz Ölçüme Sahip Ülkeler
İNTERNET

En Büyük Yüz Ölçüme Sahip Ülkeler

Ajans Press’in World Bank verilerinden elde edilen bilgilerle, dünyanın en büyük yüz ölçümüne sahip ülkeleri belirlendi.

Türkiye’den pasaportsuz gidilen ülkeler hangileri sorusunu cevapladık. Listede yer alan ülkelerin detaylarına aşağıdan göz atabilirsiniz. 

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti

Birçok turistik yeri bulunan Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti küçük olmasına rağmen oldukça zevkli vakitler geçirebileceğiniz etkinliklere sahiptir. Yakın zamanlarda açılan Kapalı Maraş’ı veya Kıbrıs Barış Harekatı müzelerini gezebilirsiniz.

Ayrıca Kuzey Kıbrıs’a gitmeniz için pasaporta ihtiyacınız yok. Resmi para birimi Türk Lirası olsa da Sterlin de oldukça sık kullanılmaktadır.

Ufkunuzu Açacak Takip Edilmesi Gereken YouTube Kanalları
İNTERNET

Ufkunuzu Açacak Takip Edilmesi Gereken YouTube Kanalları

2005 Yılında hayatımıza giren YouTube, ilerleyen yıllarda milyonlarca kullanıcının uğrak noktası oldu. Binlerce YouTube kanalı arasında en iyi YouTube kanallarını bulmak bir süre sonra oldukça zorlaşmakta ve insanların karşısına genellikle reklamı olan veya çok popülerler olan YouTube kanalları çıkmakta.

Sırbistan

Pasaporta ihtiyacınız olmadan ve vize istemeden gidebileceğiniz ülkeler arasında Sırbistan da bulunmaktadır. Öyle ki kimlik kartınızla Sırbistan’a gittiğiniz vakit birçok turistik yeri gezebilirsiniz. Başkenti Belgrad olan Sırbistan’da Sırpça dili konuşulmakta ve Sırp Dinarı kullanılmaktadır.

Ukrayna

Kimlikle gidilebilen ülkeler arasında yer alan Ukrayna, Doğu Avrupa’da bulunan bir ülkedir. Başkenti Kiev olan ülkede Rusça ve Ukraynaca dillere sıkça konuşulmaktadır. Ayrıca Ukrayna kendi para birimini kullanmaktadır. Bu sayede Ukrayna para birimi Türk lirası karşısında daha düşük olduğu için birçok yeri rahatlıkla seyahat edebilirsiniz. 

Azerbaycan

30 gün boyunca vizesiz seyahat edebileceğiniz Azerbaycan, kendi para birimini kullanmaktadır. Aynı zamanda Azerbaycan’da Türkçe ile rahat bir şekilde konuşabilmektesiniz. Ülkenin başkenti Bakü’dür.

Gürcistan

Listemizde vizesiz en çok kalabileceğiniz ülkeler arasında Gürcistan bulunmaktadır. Öyle ki 1 yıla kadar vizesiz seyahat edebileceğiniz Gürcistan’da Türkiye ile komşu olduğu için oldukça rahat bir şekilde girebilir, birçok yeri gezebilirsiniz.

Moldova

Doğu Avrupa’da bulunan Moldova, 1991 yılında bağımsızlığını kazandı. Para birimi Moldova Leyi olan ülkenin yüzölçümü 33 bin 846 kilometrekaredir. Ülkenin resmi dili Rumence (Moldovaca), başkenti ise Kişinev’dir.

Erasmus İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler
İNTERNET

Erasmus İçin En Çok Tercih Edilen Ülkeler

Üniversitede erasmus programından yararlanan öğrenciler farklı ülkelerde eğitim alma şansına sahip oluyor. Erasmus’ta geçirilen zaman birçok öğrenci tarafından özel ve farklı bir deneyim olarak nitelendirilir.

Bu içeriğimizde vizesiz ve kimlik ile gidilebilecek ülkeleri sizler için derledik. Sizler bu listede en çok hangi ülkeye gitmek istiyorsunuz? Aşağıda bulunan yorumlar kısmında buluşalım.

Başa dön tuşu