iPhone 11 kamera ve donanım detayları ortaya çıktı!

Yeni iPhone modellerinin tanıtılmasına her ne kadar aylar olsa da ortaya her geçen gün daha fazla bilgi çıkıyor. Merakla beklenen akıllı telefona dair bilgilerin gerisi arkası kesilmiyor. Son olarak, iPhone 11 kamera özellikleri ve donanımına dair yeni bilgiler ortaya çıktı.

OLED ekranlarla gelecek olan iPhone 11 modellerinden biri 5.8 inç ekran boyutuna, başkası ise 6.5 inç ekran boyutuna sahip olacak. Ve her iki telefon modelinde de bir evvelki iPhone modelleri üzere çentiğe yer verilecek.

Bunun yanı sıra ortaya çıkan raporlarda, Face ID teknolojisinin daha da geliştirileceği belirtiliyor. Face ID tarafında yapılan en büyük değişikliğin, yüzün daha geniş açıdan algılanabilmesi oluyor.

Yeni iPhone modellerindeki ekranın üstünde buzlu cam kaplama yer alacak. Mat kaplama ile birlikte ekran parlaklığının da biraz daha düşmesi bekleniyor. Ayrıyeten yandaki çerçeveler tekrar paslanmaz çelikten oluşacak. Stereo hoparlörlerde de kıymetli gelişmeler görülecek, ses performansı daha da artırılacak.

iPhone 11 kamera özellikleri nasıl olacak?

iPhone 11’in kamera kurulumlarına baktığımızda ise 3 art kamera kurulumuna yer verileceği söyleniyor. Bu 3 kameradan biri normal, biri telefoto, son olarak başka ise ultra geniş açılı lens ile birlikte gelecek. Olağan kamerasında OIS dayanağı bulunan telefonun ultra geniş açı kamerasında OIS dayanağı bulunmayacak. Yani sadece olağan ve ultra geniş açılı kamerada OIS takviyesi bulunacak.

iPhone 11’de kullanılacak olan ultra geniş açılı lensin, akıllı telefonlarda kullanılacak olan en dar ultra geniş açı lensi unvanına sahip olduğunu belirtelim. Bunun yanı sıra telefonun gerisindeki LED flaş, çok daha fazla alanı aydınlatabilecek.

Ek olarak iOS 13, sık kullanılan birtakım uygulamaları, akıllı RAM yönetimi sayesinde, daha evvelce ön belleğe alacak. Bu sayede iPhone modelleri daha akıcı ve süratli bir biçimde çalışabilecek.

Yeni iPhone modelleri hakkında daha net ve ayrıntılı bilgilere ulaşmak için biraz daha beklememiz gerekecek.

Başa dön tuşu