Sekiz çekirdekli ilk Macbook Pro tanıtıldı!

Macbook Pro, Intel’in 8. ve 9. jenerasyon Core işlemcileri ile güncellendi. Bu sayede Apple sekiz çekirdekli işlemcileri birinci kere Macbook Pro’ya getirerek bugüne kadarki en süratli dizüstü bilgisayarını (2019 Macbook Pro) kullanıcılara sundu.

13 inçlik Touch Bar’lı Macbook Pro ise Intel 8. jenerasyon işlemcilerine kavuştu. Dört çekirdekli Macbook Pro’ya kıyasla iki kat daha fazla, altı çekirdeli Macbook Pro’ya kıyasla ise yüzde 40 daha fazla performans sunuluyor.

2019 Macbook Pro ile sekiz çekirdek devri başladı!

2019 Macbook Pro yeni işlemcilerin yanı sıra, şimdiye kadarki en âlâ Mac ekranıyla geliyor. 500 nit parlaklığa sahip olan ve True Tone teknolojsini destekleyen retina ekrana, gelişmiş güvenlik için Apple T2 yongası eşlik ediyor.

Intel’in 8 çekirdekli 9. jenerasyon Intel Core i9 işlemcilerinden güç alan Macbook Pro’ya sahip olmak için 21499 TL’yi gözden çıkarmak gerekiyor. 2.3 GHz suratında çalışan bu işlemci Turbo Boost ile 4.8 GHz’e kadar çıkabiliyor. Turbo Boost ile 5 GHz’e çıkabilen işlemciyi almak isteyenlerin ise 1600 TL fark ödemesi gerekiyor.

Intel’in 8. jenerasyon işlemcilerinden güç alan 13 inçlik Macbook Pro ise 13699 TL başlangıç fiyatına sahip. Tüm bunların yanı sıra Apple’ın yeni Macbook Pro’da klavyede yaşanan meseleleri gidererek daha güzel bir tecrübe sunduğu belirtiliyor.

Apple’ın kıdemli Mac Müdürü Tom Boger yaptığı açıklamada; “Artık inanılmaz bir performans muhtaçlığı var. Bunun için de 8 çekirdekli, retina ekranlı, süratli depolama alanı barındıran bir Mac tasarladık. MacOS ile çalışan MacBook Pro, dünyanın en süratlisi olacak, bundan emin olabilirsiniz.” sözlerine yer verdi.

Başa dön tuşu