Huawei’den yeni katlanabilir telefon patenti!

Bu yılın başlarında düzenlenen Mobil Dünya Kongresi’nde Huawei, birinci katlanabilir 5G akıllı telefonu Mate X’i tanıtmıştı. Telefonun bu ay sonu satışa sunulması bekleniyordu lakin Eylül’e ertelendi. Ama Huawei katlanabilir telefon patenti ile katlanabilir aygıt çalışmalarına devam ediyor!

Yeni Huawei katlanabilir telefon patenti ortaya çıktı! 

Hem Samsung hem de Huawei birinci katlanabilir akıllı telefonlarının piyasaya sürüleceği tarihleri ertelerken, katlanabilir akıllı telefonların geliştirilmesi kelam konusu olduğunda geri adım atmıyorlar.

Geçtiğimiz günlerde Samsung‘un açılır ekranlı bir kamera sensörüne sahip olan rulo ekranlı bir telefon patenti ortaya çıkmıştı. Bugün ise Huawei’in yeni katlanabilir telefon patent başvurusu ve aygıtın tasarımı gün yüzüne çıktı.

Patent, telefon ekranının dış taraftan iki kez katlanabileceğini gösteriyor. Ayrıyeten, mevcut Mate X dizaynının bilakis, hiçbir kenar çubuğu ve kamera çıkıntısı görünmüyor. Bu patentte bulunan yeni menteşeler ile aygıtınızı üç farklı şekilde basitçe kullanabileceksiniz.

Telefonun katlanabilir ekranını mıknatıslar tarafından tutulduğu da fotoğraflarda gözüküyor. Ayrıyeten sızdırılan rapora nazaran, aygıttaki menteşelerin yeni yapısı kırılmalara ve ekran sıkıntılarına yol açmayacak.

Telefonun yazılım ve donanım özellikleri hakkında şimdi hiçbir bilgi bulunmuyor. Piyasaya sunulmayan aygıtların yanı sıra bu patentler ile de katlanabilir telefon rekabeti hayli kızışacak üzere duruyor.

Başa dön tuşu