POCO X5 serisinin teknik özellikleri ortaya çıktı!

Xiaomi‘nin bağımsız markası POCO, Türkiye’de de sıklıkla tercih edilen ve kıymetli satış sayılarına imza atan X serisini genişletmek için çalışmalarını sürdürüyor. Şirket, geçtiğimiz aylarda X4 Pro 5G modelini tanıtırken, aygıtın devam modelleri üzerinde çalışmalara başladı. Son olarak yakında tanıtılması beklenen POCO X5 serisi ile ilgili yeni bilgiler geldi. Akıllı telefonların kilit özellikleri belirli oldu!

POCO X5 serisi kullanıcılara neler sunacak?

Yaklaşan POCO X5 serisi, 22101320G ve 22111317PG model numaralarıyla TDRA data tabanında ortaya çıktı. Bu da akıllı telefonların çok yakında tanıtılacağı manasına geliyor. Buna nazaran serinin standart modeli geçtiğimiz aylarda tanıtılan Redmi Note 12 5G‘nin yeniden markalanmış sürümü olacak. Lakin burada çok kıymetli bir ayrıntının olduğunu belirtelim. Çünkü akıllı telefon, Redmi’deki Snapdragon 4 Gen 1‘in tersine Snapdragon 695 ile kullanıcıların karşısına çıkacak.

Cihazda 6.67 inç 120 Hz yenileme suratı sunan FHD+ çözünürlüklü AMOLED bir panele sahip olacak. Ayrıyeten akıllı telefonda 8 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar depolama, 33W şarjlı 5.000 mAh pil, 48 Megapiksel çift kamera ve 8 Megapiksel ön kamera kullanıcılara sunulacak. Son olarak eserin işlemcisi dışında RedmiNote 12 5G’nin tekrar markalanmış sürümü olması bekleniyor.

Serinin üst seviye özelliklere sahip Pro modelinde Snapdragon 778G 5G’nin kullanılması kelam konusu. Öte yandan 6.67 inç 120 Hz yenileme suratı sunan FHD+ çözünürlüklü AMOLED bir panel aygıtta mevcut olacak. Son olarak 12 GB’a kadar RAM, 256 GB’a kadar dahili depolama, 67W şarjlı 5.000 mAh pil, 108 Megapiksel üçlü kamera ve 16 megapiksel ön kamerayla raflardaki yerini alacak. Bu ortada aygıtların ne vakit tanıtılacağıysa şimdilik aşikâr değil. Fakat şirkete yakın kaynaklardan gelen çok yakında vitrine çıkacaklar.

Peki siz bu mevzu hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu