Pokemon Sleep ile uykuda oyun dönemi

Ülkemizde resmi olarak yayınlanmasa da tüm dünyada olduğu üzere bizde de Pokemon Go sevilen taşınabilir oyunlardan biri oldu. Oyunu oynayanlar bir mühlet her sokakta Pokemon aramaya başladı. İlgi odağı olan oyundan sonra Pokemon şirketi, yeni bir bulut hizmetini ve uykuyu cümbüşe dönüştüren oyununu hayata geçirmeye hazırlanıyor. Pokemon Sleep ile oyun uykuya dahil edilecek.

Pokemon Sleep ile uykuda bile oyun

2020 yılı için hazırlanan Pokemon Sleep isimli oyunda oyuncunun uykusu oynanışı etkiliyor. Şirketin bu oyunu geliştirmekteki emeli, oyuncuları sabah uyanmayı dört gözle bekleyecekleri bir sebep vermek. Üretimci şirket tıpkı vakitte Nintendo ile birlikte Pokemon Go Plus ismi verilen bir uyku aygıtı da geliştirdi. Uyku ve dinlenme çerçevesinde tasarlanan oyuna bağlanacak olan aygıt, oyun güncellemelerini alacak. Aygıt ile ilgili daha fazla ayrıntı şimdi bulunmuyor.

Şirket düzenlediği toplantıda yeni bulut sistemi Pokemon Home’u da duyurdu. Oyuncular farklı oyunlardan topladıkları tüm Pokemon’ları bu bulut sistemi sayesinde tek bir yerde toplayabiliyor. Yeni servis 2020 yılında iOS, Android ve Switch için sunulacak.

İlerleyen vakitte Nintendo Switch için de Detective Pikachu isimli oyun sunulacak. Bu oyunun yakın vakitte vizyona giren sinemanın ilham kaynağı olduğunu belirtelim.

Başa dön tuşu