Xiaomi Mi CC9 ile çekilen fotoğraflar yayınlandı

AR filtre uygulama şirketi Meitu ile yaptığı mutabakatın bir modülü olarak ilk Xiaomi CC telefonlar 2 Temmuz‘da piyasaya sürülmeye başlanacak. 32 Megapiksel ön kameralı Xiaomi Mi CC9 ile çekilen birinci fotoğraflar da yayınlandı.

32 MP ön kameralı Xiaomi Mi CC9 ile çekilen fotoğraflar! 

Xiaomi geçtiğimiz günlerde, yeni tanıtacağı Xiaomi Mi CC9 ve Mi CC9e’yi tanıtacağını duyurmuştu. Bu aygıtlar için AR filtre uygulama şirketi Meitu ile paydaşlık yapan Xiaomi 32 Megapiksel ön kamera ile çektiği birinci imajları Weibo’da yayınladı.

Çin platformunda yayınlanan kamera örneklerinde Mi CC9’un ön kamerası ile çekilen fotoğraflar tüm ayrıntılarıyla ortaya çıktı. Ayrıyeten yeni bir özellik hakkında da CC marka yöneticisi açıklama yaptı.

Xiaomi CC marka yöneticisi Cici Wei, “Telefon deklanşöre basmadan çekim yapmanıza müsaade veren bir Photobooth gibisi mod ile gelecek.” dedi. Telefonun sözleri mi algılayacağı, fotoğrafları otomatik olarak mı çekeceği yahut ses komutlarına dayanıp dayanmayacağı net değildir.

Ayrıca aygıtın Sony IMX586 sensöre sahip 48 Megapiksel art kamerası ile İstanbul’da çekilen fotoğraflar da Weibo üzerinden paylaşıldı. Manzaralarda art kameranın zoom özelliğine dikkat çeken Xiaomi, yeni modeli için de kullanıcıları heyecanlandırmayı başardı.

Cihaz tasarımı hakkında şimdi hiçbir şey bilmesek de dün sızdırılan görüntüye nazaran aygıtın Asus Zenfone 6 üzere bir kamera düzeneğine sahip olabileceği beklenenler ortasında. Zira ortaya çıkan sızıntıda çentiksiz bir ekran görüntülendi.

Başa dön tuşu