PUBG Mobile oyunculara oynama limiti koyacak!

Son vakitlerde uzmanlar tarafından yapılan ihtarlarla sık sık gündeme gelen PUBG, birtakım ülkelerde yasaklanmıştı. Kelam konusu durumdan haberdar olan üretimci Tencent, bu durumla ilgili yeni bir adım atma kararı verdi. Geçtiğimiz günlerde ortaya çıkan yeni uygulama, PUBG Mobile oyuncularına günlük oyun limiti koyuyor. Hususla ilgili ayrıntılar ve gelişmeler haberimizde!

PUBG Mobile oyuncularına günlük altı saat oynama sınırı!

Geçtiğimiz günlerde Hindistan‘ın Gujarat eyaletinde, oyunculara bağımlılık yaptığı ve oyuncuların davranışlarında bozukluk geliştirdiği gerekçesiyle, PUBG Mobile oyununa yönelik yasak uygulamaya koyulmuştu. Kelam konusu uygulamaya uymayan 16 kişi ise, tutuklanmış ve akabinde hür bırakılmıştı.

Yaşanan bu durumların akabinde oyunun geliştiricisi Tencent, bahisle alakalı bir adım atma kararı verdi. Oyunu uzun müddetler aralıksız oynayan oyuncular, altı saatlik mühletin akabinde oyundan geçici olarak uzaklaştırılıyor. Altı saatlik mühletin akabinde oyuncuların karşısına, gün içerisinde oyunu altı saat oynadıklarını belirten bir bildirim geliyor.

Bununla birlikte birtakım oyuncular uygulanan bu limit müddetin, kendilerinde iki ila dört saat olduğunu da belirtiyor. Bölgesel ya da oyunculara yönelik farklı bir uygulama kelam konusu olabilir. Şu an için her oyuncuda geçerli olmayan bu limit müddet uygulamasının, ilerleyen günlerde daha yaygın bir hale gelmesi bekleniyor.

Başa dön tuşu