Redmi K20’nin ilk resmi görseli yayınlandı!

Xiaomi‘nin alt markası Redmi’nin yeni amiral gemisinin özellikleri ve tasarımı hakkında sızıntılar ortaya çıkmaya devam ederken Xiaomi‘nin Eser Yöneticisi Donovan Sung Redmi K20‘nin birinci resmi görselini yayınladı! 

Redmi K20’nin birinci resmi görseli paylaşıldı!

Redmi X olarak isimlendirilmesi beklenen Redmi’nin yeni amiral gemisi hakkında birçok farklı söylenti çıkmıştı. Ardından Redmi CEO’su Lu Weibing yeni aygıtın Redmi K20 olarak adlandırılacağını bildirdi.

Donanım ve tasarım özellikleri ile de hayli merak edilen aygıtın sızıntıları devam ederken, yetkililer büyük bir soru işaretini sona erdirdi. Xiaomi‘nin Eser Yöneticisi Donovan Sung Twitter üzerinden yaptığı paylaşımla yeni amiral gemisi Redmi K20‘nin birinci resmi görselini paylaştı.

Görselde de görüldüğü üzere art tarafta üçlü art kamera kurulumuna sahip aygıt, parlak yapısıyla da epeyce şık bir manzara ile karşımıza çıkıyor. Ses tuşlarının ve güç düğmesinin de aygıtın sağ tarafında konumlandırıldığını görebiliyoruz.

Redmi K20’nin beklenen özellikleri

Qualcomm‘un Snapdragon 855 yonga seti tarafından desteklenmesi beklenen yeni cihazın 48 Megapiksel ana kamera ve 20 Megapiksel pop-up bir ön kameraya sahip olması bekleniyor.

Arka dizaynda görünen başka iki kamera ise 16 Megapiksel telefoto kamera ve 8 Megapiksel ultra geniş açılı kamera olmak üzere üçlü arka kamera kurumunu tamamlayacak.

6.39 inç Full HD Plus çözünürlüğünde AMOLED bir ekran ile kullanıcılara sunulması beklenen aygıtın ekran yapısı konusunda şimdi net bilgiler bulunmuyor. Ayrıca 27W hızlı şarj takviyesine sahip 4000 mAh bataryadan güç alması da beklenen değerli özellikler ortasında.

Son olarak Redmi K20‘nin birçok amiral gemisi aygıtta olduğu gibi ekran üzerinde parmak izi okuyucu ile gelmesi bekleniyor. Zira paylaşılan görselde aygıtın art kasasında rastgele bir parmak izi okuyucu bulunmadığını görebiliyoruz.

Başa dön tuşu