Samsung CEO’sundan itiraf: Utanç verici

Samsung, geçtiğimiz aylarda tanıttığı katlanabilir telefonu ile akıllı telefon bölümünde bir ihtilali başlatarak, bu ihtilalin öncüsü olmak istiyordu. Büyük bir heyecanla tanıtılan katlanabilir akıllı telefon, birinci test eden şahıslara sıkıntılar yarattı ve Galaxy Fold çıkış tarihi bu sebeplerden ötürü ertelendi. Ekran kısmında yaşanan problemlerin sebep olduğu ertelenmenin üstünden vakit geçmesinin akabinde, Samsung CEO’su DJ Koh‘dan bahis ile alakalı bir özeleştiri geldi.

Galaxy Fold çıkış tarihi ertelendi, CEO’dan itiraf geldi!

Samsung, katlanabilir akıllı telefonu Galaxy Fold’u duyurduğunda akıllı telefon pazarı için yeni bir heyecan gelmiş, herkes katlanabilir telefonların günlük hayatımıza tesirini merak etmişti. Lakin durum Samsung’un Galaxy Fold’u test etmesi için aşikâr başlı bireylere vermesi ve bu bireylerin katlanabilir telefon ile büyük badireler yaşamasından sonra değişti. Türkiye de dahil birçok kullanıcı katlanabilir telefonu kullanma talihi elde etti lakin kullanıcıların büyük bir kısmı ekran ile ilgili dertler yaşadı. Bu sıkıntılar üzerine ertelenen Galaxy Fold için Samsung CEO’su birçok ayrıntısı kaçırdık ve tez ettik öz tenkidinde bulundu.

Bu durumdan utanç duyduğunu belirten Samsung CEO‘su, durumu kurtarmak için 2.000′den fazla aygıtı test ettiklerini belirtti. Samsung Global Pazarlama Stratejisi Başkanı Stephanie Choi de husus hakkında konuştu. Yapılamayanı yapıyoruz ve yapmadıklarımızı yapmaya çalışıyoruz diyen Choi, bu aksiliklerin bir sürecin kesimi olduğunu ve gelişen negatif durumların geçmişte yaşanan Note 7 olayı ile bağlanmasının gerekli olmadığını belirtti.

Galaxy Fold ne vakit çıkacak?

Samsung Display Lider Yardımcısı Kim Seong-cheol, katlanabilir telefonun çıkışı için herkes kadar kendilerinin de heyecanlı olduğunu söyledi. Aygıtın problemlerinin büsbütün çözüldüğünü ve satış için hazır olduğunu belirtti fakat bir tarih vermedi.

Katlanabilir telefonlar hakkında sizin fikirleriniz neler? Almayı düşünüyor musunuz?

Başa dön tuşu