Samsung DeX destekleyen telefon sayısı arttı!

Hepsi bir ortada aygıtlar yıllarca bir dilek objesi oldu. Canonical bunu Ubuntu ile gerçekleştirmeyi denese de başarılı olamadı. Lakin Samsung, yeni aygıtlarına DeX isimli bir aksesuar çıkararak hepsi bir arada aygıtları gerçeğe dönüştürdü. Samsung Linux takviyeli DeX ile telefondan masaüstü tecrübesi yaşatıyor. Samsung DeX destekleyen telefonlar çoğaldı.

Samsung DeX destekleyen telefonlar!

Söz konusu sistem, yalnızca Galaxy Note 9 ve Galaxy Tab S4 için kullanılabilir durumdaydı. Bu telefonları kullanıp, kelam konusu aksesuarı deneme fırsatı bulan kullanıcıların birden fazla tecrübeden şad kaldıklarını belirttiler. Bunlar dışında kalan birtakım Samsung aygıtlar ise Linux desteği olmayan DeX‘i kullanabiliyorlardı.. Artık Samsung, Linux destekli DeX‘i öbür aygıtlara getiriyor.

DeX yapılan son güncelleme ile bir çok telefona ve tablete takviye sağlayacak. Uygulamayı indirmek ve yüklemek için 8GB alana sahip olmanız gerekecek.

Samsung DeX destekleyen telefonlar listesi:

Samsung Galaxy Note 9

Samsung Galaxy Tab S4

Samsung Galaxy S9

Samsung Galaxy S9 Plus

Samsung Galaxy S10

Samsung Galaxy S10 Plus

Samsung Galaxy S10e

Samsung Galaxy Tab S5e

Bu aygıtları kullanan kullanıcılar artık Linux dayanaklı DeX kullanabilecekler. Tabi bunun için bir DeX yerleştirme istasyonu, DeX Pad yahut DeX kabloya gereksiniminiz olacak.

Siz ne düşünüyorsunuz? Aygıtı almak istiyor musunuz? Kelam konusu aksesuarı kullanma fırsatı buldunuz mu? Şad musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu