Samsung Galaxy A serisi ile rekora koşuyor!

Geçtiğimiz yıllara kadar yalnızca orta düzey aygıtlardan oluşan Galaxy A serisi baştan aşağı yenilendi. Samsung ekrandan parmak izi okuyan, ekrana gömülü kameraya sahip olan modeller tanıtarak orta – üst segmente odaklandı.

Amiral gemileri ile orta segment ortasında köprü vazifesi gören Galaxy A serisi telefonlar bilhassa Hindistan ve Çin’de yüksek satış sayılarına ulaşıyor. Samsung Hindistan’ın Pazarlama Yöneticisi Ranjivjit Singh, 40 gün içerisinde Hindistan’da 2 milyondan fazla A serisi telefonun satıldığını açıklamıştı.

Galaxy A serisi 5 milyondan fazla sattı!

Aradan geçen 30 günün akabinde yani Galaxy A serisi telefonlar Hindistan’da satışa sunulduktan 70 gün sonra bu sayı iki kattan fazla arttı. Reuters’e konuşan Ranjivjit Singh satış sayılarının 5 milyon seviyesine ulaştığını açıkladı.

Samsung, Hindistan’da premium telefon segmentinin yüzde 77’lik kısmını elinde bulundurduğunu sav ediyor. Lakin, Xiaomi ve Oppo’nun uygun fiyatlı modelleri nedeniyle bilhassa alt kısımlarda güçlü bir rekabet ile karşı karşıya.

Counterpoint tarafından yayınlanan bilgilere nazaran, Mart ayında Samsung ülkedeki tüm akıllı telefonların yüzde 23’lük kısmını elinde bulunduruyor.

Başa dön tuşu