Samsung Galaxy Buds güncellendi!

Son vakitlerde akıllı telefonlardan 3.5 mm kulaklık girişleri çıkarılmaya başlandı. Apple ile başlayan bu akımı, OnePlus, Huawei ve Xiaomi üzere firmalarda takip etti. En büyük istisna ise Samsung. Samsung en üst düzey eserlerinde dahi 3.5 mm kulaklık girişini kullanmayı ihmal etmiyor. Ancak şirket, bir taraftan da son teknolojiyi takip etmekten geri kalmıyor. Bu bağlamda Samsung, yakın vakitte Galaxy Buds isimli aygıtlarını kullanıma sundu.

Galaxy Buds artık Bixby destekli!

Samsung Galaxy S10, Galaxy S10 Plus ve Galaxy S10e ile birlikte kısa müddetliğine fiyatsız olarak verilen bu kulaklıklar kullanıcılar tarafından büyük beğeni topladı. Artık şirket, Galaxy Buds için yayınladığı güncelleme ile bluetooth kulaklığa yeni özellikler ekledi.

Bu güncelleme ile birlikte gelen en büyük yenilik cihaza Bixby kontrollerinin eklenmesi. Artık Galaxy Buds’ları kullanarak Bixby’i sesle etkinleştirebilecek yahut devre dışı bırakabileceğiz. Bununla bir arada yeniden sesli denetimler sistemi ile birlikte bir ekolayzır ayarından öteki ekolayzır ayarına geçiş yapabileceğiz. Fakat bu özelliği kullanmak isteyenler şu an için yalnızca Amerikan İngilizcesi yahut Korece lisanlarında sesli komut verebilecekler. Bu yeni güncelleme ile gelen öbür özelliklerden biri de dokunmatik yüzey konusunda yapılan iyileştirmeler. İkili ve üçlü dokunma hareketleri artık daha stabil çalışıyor olacak.

Samsung Galaxy Buds’a gelen yeni özelliklerden biri de Ambient Sound‘un aktifleştirilmesi üzerine. Artık, Galaxy Buds aygıtınıza uzunca bastığınızda Ambient Sound özelliği aktif olacak. Ayrıyeten güncelleme ile birlikte çeşitli kusur gidermeleri ve güvenlik iyileştirmeleri de yapıldı. Güncelleme an itibariyle Galaxy Gear uygulaması üzerinden indirilebilir.

Siz ne düşünüyorsunuz? Kelam konusu güncellemeyi deneme imkanınız oldu mu? Özelliklerden ve kulaklıktan şad musunuz? Yorumlarda belirtiniz.

Başa dön tuşu