Samsung Galaxy Watch 4 serisine kamera kontrol özelliği geliyor!

Günümüzde pek çok akıllı saatin temel ikonik özelliği, saatinize dokunarak telefonunuzdan uzakta fotoğraf çekme oluyor. Birkaç gün evvel yakınlaştırma denetimlerinin eklenmesiyle birlikte bu özellik geliştirildi. Artık ise Galaxy Watch 4 kullanıcıları da kamerayı denetim etme özelliğine kavuşuyor.

Galaxy Watch 4 serisine kamera denetim özelliği için One UI 5.1 güncellemesi gerekiyor

Samsung, kullanıcılara akıllı saatteki yakınlaştırma denetimlerine erişim sağlamak için bu ayın başında bir güncelleme duyurdu. Duyurudan kısa bir mühlet sonra ise Galaxy Watch 5 için gelen güncelleme bu özelliği getirdi. Şirket artık Galaxy Watch 4 için benzeri bir güncelleme yayınlamaya başladı.

Güncelleme, Camera Controller uygulamasını kullanarak yakınlaştırma denetimlerini ayarlama imkânı sağlıyor. Böylelikle Galaxy Watch 4’ünüzün ekranını yakınlaştırıp uzaklaştırarak ya da yalnızca çerçeveyi döndürerek kameranın yakınlaştırmasını değiştirebilirsiniz.

Bu özelliği kullanmak için Galaxy akıllı telefon için piyasaya sürülmemiş olan One UI 5.1’i çalıştırmanız gerekiyor. One UI 5.1 güncellemesi ise şirketin 1 Şubat’taki etkinliğinden birkaç gün sonra yayınlanacak.

Bunların yanı sıra güncelleme yeni bir cihaz teşhis aracı ve birtakım düzeltmeler getiriyor. Yeni teşhis aracı, akıllı saatinizin pil durumu, ekran, hoparlör ve şarj etme gibi bileşenlerinin istendiği üzere çalışıp çalışmadığını denetim etmenizi sağlıyor. Bunun için de akıllı telefonunuzdaki Samsung Üyeler uygulamasını kullanmanız gerekiyor.

Galaxy Watch 4 serisi için yeni yazılım güncellemesi, R80XXU1GWA3 sürümü taşıyor. Ayrıyeten 329 MB indirme boyutuna sahip. Bu güncelleme, Ocak 2023’teki güvenlik yamasını Galaxy Watch 4 ve Galaxy Watch 4 Classic’e getiriyor. Tıpkı vakitte yeni güncelleme, Galaxy Wearable uygulamasındaki güncellemeyle geliyor.

Peki, siz Galaxy Watch 4 kamera denetim özelliği ile ilgili ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmından bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu