Samsung hızlı şarj konusunda bir ilki gerçekleştirecek!

Samsung’un 100W şarj teknolojisini destekleyen iki yeni USB Type-C tipi güç dağıtım denetimcisi yongaları yayımlandı. SE8A ve MM101 kod ismiyle yayımlanan yongalar, en çok da güvenlik özelliğiyle dikkat çekiyor. Telefonlara, tabletlere ve dizüstü bilgisayar modellerine 100W kıymetinde şarj imkanı sunacak olan Samsung süratli şarj teknolojisi, aygıtları şarj ederken akımı inançlı bir biçimde iletebilecek.

Samsung süratli şarj ile neler sunacak?

100W şarj teknolojisi tarafında en kıymetli mevzulardan biri güvenlik. Samsung yeni teknolojisiyle birlikte en değerli hususun üstesinden geldiğini sav ediyor. Böylelikle 100W şarj imkanı inançlı bir halde mümkün olacak.

100W teknolojisinde kullanıcıları en çok heyecanlandıran bahislerden biri telefonların şarj müddetlerinin epey kısalacak olması. Tam olarak net bir sayı olmasa da bu teknoloji sayesinde telefonların, yaklaşık yarım saatte 0’dan 100’e şarj olması beklentiler ortasında yer alıyor.

Xiaomi de bu alanda çalışmalar yürüten değerli firmalardan biri oluyor. Xiaomi, bir müddet evvel 100W şarj teknolojisi ile ilgili bir görüntü yayınlamıştı. Yayınlanan imajlara nazaran teknolojisi, çok sağlıklı bir formda çalışıyordu. Ancak bu teknolojinin son tüketiciye ulaşması için belirli güvenlik unsurlarını karşılaması gerekecek.

Başa dön tuşu