Samsung yeni Notebook modellerini duyurdu!

Samsung, Apple‘ın WWDC 2019 aktifliğinin çabucak öncesinde duyurduğu yeni Notebook modelleri ile gündemde. Samsung Notebook 7 ve Notebook 7 Force özellikleri ve fiyatı aşikâr oldu. Ayrıyeten Apple’ın Macbook aygıtları ile benzerlikleri de çok konuşulacak!

Samsung Notebook 7 ve Notebook 7 Force özellikleri ve fiyatı!

Samsung WWDC 2019‘un çabucak öncesinde yeni dizüstü bilgisayarını duyurdu. Samsung Notebook 7 ve Notebook 7 Force isimleri ile gelen aygıtlar Macbook benzerlikleriyle de epey dikkat çekti.

Windows 10 takviyesiyle gelen iki model de 13 inç ve 15 inç sürümlerine sahip olacak. Elmas kısımlı kenarlara, geniş bir hareket paneline ve ekranını çevreleyen ince çerçevelere sahip bilgisayarlar metal bir gövde ile karşımıza çıktı.

13 inçlik model Apple’ın MacBook Pro modelindeki klavye sistemi ve ortada hizalanmış touchpad ile neredeyse tıpkı dizayna sahip. 15 inçlik modelin tasarımı ise klavyesinin sağ tarafındaki ekstra tuş takımı ve touchpad pozisyonu ile öbür aygıta nazaran daha az benzerlik gösteriyor.

Notebook 7‘de iki adet USB 3.0 irtibat noktası, bir adet USB-C irtibat noktası, HDMI ve bir microSD yuvası da dahil olmak üzere birçok farklı temas noktası bulunuyor. Bu nedenle, harici bir monitöre bağlamak yahut birden çok aksesuarı birebir anda kullanmak istediğinizde rastgele ek bir aparat almak zorunda kalmayacaksınız.

Notebook 7, 26 Temmuz tarihinde Amazon ve Samsung’un kendi online mağazalarında 999 dolarlık fiyat etiketi ile yayınlanacak. Tüm Notebook 7 modelleri ve boyutları farketmeksizin 8. Jenerasyon Intel Core işlemciler ile gelecek. Ayrıyeten 8 GB RAM, 1080p ekran ve parmak izi sensörü ve GeForce MX250 tüm aygıtların standart özellikleri olarak yayınlandı.

Notebook 7 Force özellikleri

Daha güçlü model olarak tanıtılan Notebook 7 Force ise 15 inç olarak karşımıza çıkacak.  8. Jenerasyon Intel Core işlemci barındırmasının yanı sıra 16 GB RAM, 512 GB SSD ve hem HDD hem de SSD olarak iki farklı artırılabilir hafıza ünitesine sahip olacak. Ayrıyeten aygıt Nvidia’nın GeForce GTX 1650 ekran kartından güç alacak.

Notebook 7 Force ise 1499 dolarlık fiyat etiketi ile karşımıza çıkacak. Aygıtların performanslarının da yakın vakitte sızdırılacağını düşünmekteyiz. Ayrıca aygıtların Apple aygıtlara benzemesinden ötürü Samsung severler büyük reaksiyon gösterdi. Samsung’un bu duruma açıklaması ne olacak daima birlikte göreceğiz.

Başa dön tuşu