Samsung’un yeni telefon patenti ortaya çıktı

Samsung, Galaxy Fold’da çıkan dayanıklılık problemlerini umursamadan yeni fikirlerini patentlemeye devam ediyor. Yeni çıkan rapor ile Samsung rulo ekranlı telefon patenti tüm ayrıntılarıyla görüntülendi!

Samsung rulo ekranlı telefon patenti görüntülendi!

Samsung bu ortalar Galaxy Note 10 hakkında çıkan sızıntılar ile birlikte ziyadesiyle gündemde. Bununla birlikte, Note 10’un yanı sıra Galaxy Fold’un çıkış tarihi de kullanıcılar tarafından epeyce merak konusu.

Ancak bu sıkıntılar Samsung’un yenilikçi telefon tasarımları hayal etmesini engellemedi ve Samsung’un yeni rulo ekranlı telefon patenti sızdırıldı. Sızdırılan bu patent birinci bakışta epey geleneksel bir kızaklı telefon tasarımı üzere gözüküyor. Fakat aslında aygıt iç tarafında rulo üzere uzayabilir bir ekran paneli barındırıyor.

Cihazın en uzunluk oranı kelam konusu olduğunda alışılagelmişin dışına çıkacak bir ekran ortaya çıkarıyor. Patentteki telefon, BlackBerry’nin kızaklı telefon dizaynlarına da hayli benziyor. Lakin mekanik bir klavye yerine dokunmatik ve esnek bir ekran paneli sunuyor.

Bu patent ne kadar dikkat cazip olursa olsun Galaxy Fold üzere sıkıntılarla müsabaka ihtimali de hayli yüksek görünüyor. Şirketin bu telefonu yakın vakitte kullanıcılara sunup sunmayacağı konusunda ise şimdi bir bilgi bulunmuyor.

Başa dön tuşu