Samsung’un yeni telefonunda gece görüşü özelliği olacak!

Akıllı telefonlar işlemcileri, performansları ve ekran kaliteleriyle olduğu kadar kameralarıyla da yarışıyorlar. Bu bağlamda Samsung’un yeni amiral gemisi telefon serisi olan Galaxy S23 ailesinden Galaxy S23 Ultra da fotoğraf yetenekleri açısından orijinal bir özellik ile karşımıza çıkıyor ve gece görüşü kamerasıyla geliyor. Pekala yeni amiral gemisi kamera özellikleriyle bizlere ne sunuyor?

Gece görüşü kameralı Samsung Galaxy S23 Ultra!

Kullanıcılara gece görüşü özelliği sunacak olan Galaxy S23 Ultra, görünüşe nazaran sadece gücünü aldığı Snapdragon 8 Gen 2 işlemcisi ile en performanslı telefonlardan birisi olmayı değil, birebir vakitte piyasadaki en güzel kameraya sahip akıllı telefon olmayı da hedefliyor.

Universelce kullanıcı ismiyle Twitter’da tanınan muhbirin telaffuzuna nazaran Galaxy S23 Ultra’nın gece kamerası hakikaten gece görüşünü sağlayabiliyor. Kamerasıyla 2023 yılına damga vurması beklenilen telefon hakkında muhbir tam olarak “S23 Ultra’nın gece görüş kamerasının sahiden gece görüşü olduğunu vurgulamam gerekiyor” diyor.

Gece fotoğrafları artık günümüz amiral gemisi telefonlarındaki en kıymetli kriterlerden birisi haline geldi. Her ne kadar aygıtın gece fotoğraflarına örnek olarak bir görsel sızmamış olsa da Galaxy S23 Ultra, Snapdragon 8 Gen 2’nin görsel sürece yetenği ve 108MP, 12MP, 12MP ve 2MP kurulumundan oluşan art kamera sistemi ile bu alanda öne çıkabilir. Tekrar daha evvelki sızıntılardan bildiğimiz kadarıyla yeni Galaxy modeli sadece düşük ışıklı fotoğraflarda değil, gün ışığında çekilmiş fotoğraflarda da yetenekli bir telefon.

Gündüz çekimleri için paylaşılan fotoğraflarda ve üstte görülen selefine ek oalrak Pixel 7 Pro ile karşılaştırmasında Galaxy S23 Ultra, hem doygunluk hem de sertlik açısından daha başarılı karelere imza atıyor. Hatırlatmakta yarar var ki Pixel 7 Pro, 147 puan ile DXoMark sıralamasına nazaran dünyanın en güzel kameralı ikinci telefonu.

Peki siz S23 Ultra’nın fotoğraf yetenekleri hakkında ne düşünüyorsunuz? Fikirlerinizi yorumlar kısmında bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Başa dön tuşu