Üç kameralı Nokia telefon detaylarıyla görüntülendi

Nokia’nın aygıtlarını akıllı telefon dünyasına entegre edememesinden ötürü uzun mühlet taşınabilir pazardan uzaklaşmıştı. Lakin şirket farklı aygıtlarla tekrar akıllı telefon pazarına girmeyi amaçlıyor. Bugün ise üç kameralı Nokia telefon tüm ayrıntılarıyla sızdırıldı.

Üç kameralı Nokia telefon ayrıntılarıyla görüntülendi!

Nokia’nın akıllı telefon pazarına agresif girişinin akabinde, farklı aygıtlarla karşımıza çıkmaya devam ediyor. Nokia, HMD Global altında yeni telefonlar çıkartmaya devam ediyor. 5 kameralı telefonu Nokia 9 ile de epey dikkat çeken şirket, eski muvaffakiyetini yeni aygıtlarıyla yakalamak istiyor.

Bugün çıkan sızıntılarla da şimdi ismi bilinmeyen üç kameralı bir Nokia telefon ayrıntılı fotoğraflarıyla ortaya çıktı. Ekseriyetle Motorola tarafında görmeye alışık olduğumuz dairesel bir kamera modülü ile görüntülenen aygıt art tarafta üç kamera barındırıyor. Ayrıyeten kameraların çabucak altında parmak izi okuyucu da ekran parmak izi teknolojisinin olmadığını gösteriyor.

Cihazın ön tarafına baktığımız vakit ise hayli kalın çerçeve ve su damlası çentiği bizleri karşılıyor. Kamera uygulamasındayken görüntülenen fotoğraflar da normal geniş açı ve ultra geniş açı kamera ortasında geçiş yapabileceğimizi gösteriyor. Gerideki üçüncü lens ise muhtemelen bokeh çekimleri yahut AR üzere şeylere yardımcı olması gereken derinlik algılayıcı bir sensör barındırıyor.

Diğer görsellerle de neredeyse tüm ayrıntılar ortaya çıkıyor. Telefon Android 9 Pie yüklü bir halde karşımıza çıkmış ve ana kamera sensörü 48 Megapiksel çözünürlüğe sahip. Donanım tarafında ise Qualcomm’un Snapdragon 660 işlemcisinden güç alacak aygıt 3500 mAh batarya ile gelecek.

Ekran tarafında ise 6.3 inç olduğu düşünülen aygıt 1080 x 2340 yani Full HD Plus olarak karşımıza çıkacak. Bu aygıtın orta üst segment sınıfında ortalama Pixel 3a’ya rakip olabilecek bir aygıt olarak karşımıza çıkması bekleniyor.

Başa dön tuşu