Shazam Android uygulaması sosyal medya dostu oluyor

Akıllı telefonun mikrofonunu kullanarak o an çalan müziği tespit eden Shazam, değerli bir kullanıcı kitlesine sahip. Uygulama aygıt dışında çalan sesleri pek başarılı bir biçimde tanımlıyor. Fakat aygıtta çalan müzik konusunda şimdi çok fazla yeteneği yok. Uygulama artık bu durumun önüne geçiyor. Shazam Android uygulaması Pop Up Shazam isimli yeni bir özellik kazanıyor.

Shazam Android uygulaması Pop Up Shazam özelliğine kavuştu

Shazam Android uygulaması, aygıttan çalan şarkıyı da tanımlayabilecek halde güncellendi. Pop Up Shazam ismi verilen bu özellik, bildirim ekranında kalıcı bir bildirim olarak duruyor. Bu kalıcı bildirime dokunulduğunda Facebook Messenger’ın sohbet başlıklarına benzeyen, kayan bir buton ortaya çıkıyor. Bu butona basıldığı takdirde Shazam, aygıtta çalan şarkıyı tanımlayabiliyor. Ayrıyeten, uygulama şarkıyı tanıdığı vakit müzik kelamları de ekrana düşüyor.

Pop Up Shazam, bilhassa insanların toplumsal medya platformlarında paylaştığı kıssa ve gönderilerdeki müzikleri tanımlamak için kullanışlı olacak.

Shazam uygulaması 9.33 sürümündeki Android kullanıcıları için güncellendi. iOS kullanıcıları ise şimdi bu özellikten yararlanamıyor. Lakin, muhtemelen yakın vakitte özellik iOS tarafında da yerini alacak.

Başa dön tuşu