Sony PlayStation VR2’yi gördük! Efsane duruyor

Las Vegas’ta düzenlenen CES 2023 teknoloji fuarına dünya çapında birçok şirket katılıyor. Şirketler fuarda yeni teknoloji ve eserlerini sergilerken ShiftDelete.Net ailesi olarak tüm yenilikleri sizlerle paylaşıyoruz. Son olarak fuarda en çok dikkat çeken markalardan biri olan Sony’nin yeni Playstation VR2 modelini inceledik.

Playstation VR2, özellikleri ile göz dolduruyor

Sony‘nin yeni sanal gerçeklik gözlüğü sahip olduğu özelliklerle dikkat çekiyor. İki adet 2000×2040 OLED ekrana sahip olan yeni PS VR2, 120 fps’ye kadar 4K HDR çözünürlük sunuyor. PS VR2 bu sayede oyun tecrübesini en üst düzeye çıkarmayı hedefliyor.

Yenilikçi PlayStation VR2 Sense teknolojisi, ince kulaklık titreşimleri, 3D ses teknolojisi, akıllı göz takibi, parmak dokunuşu algılama, dokunsal geri bildirim ve PS VR2 Sense denetim aygıtından gelen uyarlanabilir tetiklerle birlikte gerçek bir oyun tecrübesi sunuyor.

110 derecelik görüş açısı sunan yeni sanal gerçeklik gözlüğü ekranını optimum tecrübe için göz durumunuza uyacak formda özelleştirmeniz de mümkün oluyor. Birebir vakitte gelişmiş göz takip sistemi ile gözlerin odaklandığı kısımdaki çözünürlük de artırılıyor.

Sony PS VR2 imaj kalitesinin yanı sıra sunduğu ses özellikleriyle de hayli başarılı. Tempest 3D AudioTech sistemi ile fısıltılardan silah sesine kadar birçok farklı sesi en âlâ halde yansıtan aygıt, birebir vakitte kişinin hareketine nazaran seslerin istikametini de ayarlıyor.

Japon üreticinin yeni sanal gerçeklik gözlüğü birebir vakitte dokunma duyusuna da hitap ediyor. Gözlükte bulunan hassas titreşimler ile etrafınızda olup bitenler birebir biçimde yüzünüze de yansıyor. Dokunsal geri bilidirimler sayesinde PS VR2‘de kullanıcı tecrübesinin bir üst düzeye çıkarıldığını söyleyebiliriz. Birebir dokunsal bildirimlerin denetim aygıtında da sunulduğunu söylemekte fayda var.

Sony yeni sanal gerçeklik gözlüğü ile birlikte VR2’ye uygun bir çok yeni oyunu da piyasaya sürdü. Bu oyunları Playstation VR2 ile deneyimlemek nitekim hayli farklı bir his uyandırıyor. Pekala siz PS VR2 hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlar kısmında bizimle paylaşabilirsiniz.

Başa dön tuşu